f Boek Driehuizen er ere van het 400 jarig bestaan van Driehuizen is er een boek over Drie- 1 huizen in de maak. In dit foto- en verhalenboek over Driehuizen bladeren we door de eeuwen. Slenterend door het dorp en over de dijken belanden we midden in het leven van die tijd. Elk hoofdstuk vertelt over een periode uit de dorpsgeschiedenis. We zien hoe het de nering en het boerenleven vergaat. We maken in vogel vlucht de ontwikkelingen mee van de school en de heilige huisjes, en delen lief en leed met de dorpsbewoners. Naast deze vaste onderwerpen komt er in elk hoofdstuk nog een extra, specifiek onderwerp aan bod. Zo krijgt bijvoorbeeld het ontstaan van het dorp de aandacht in het eerste hoofdstuk en gaat het in het laatste hoofdstuk over de komst van de nieuwkomers. Het eerste hoofdstuk tot 1880 is gebaseerd op materiaal uit archieven en literatuur. Noor Ney schetst een levendig beeld van vier eeuwen geleden, hoe een gehuchtje ontstond in een drassig land en tenslotte het dorp Driehuizen werd. Dankzij haar niet aflatende zoektocht in stoffige boeken werden nog nooit ontdekte waarheden bekend over de Driehuizer geschiedenis. De andere drie hoofdstukken zijn grotendeels gebaseerd op de verhalen en verslagen van dorpelingen en geschreven door Tanja Schermerhorn. Er zijn veel mensen geïnterviewd, bewoners van nu en vroeger. Hun ervaringen en herinneringen brengen het dorp tot leven. Het verhalen-en fotoboek over Driehuizen is te bestellen bij Mw. J. van Hecke 0299 671647 Tijdens het 1e feestweekend wordt het boek gepresenteerd. Dit weekend is van vrijdag 27 juni t/m zondag 29 juni 2003. Met op zaterdag een reünie voor iedereen die Driehuizen een warm hart toedraagt. Potloodtekening van de NH-Kerk te 'Driehuizen 1740' (inventarisnummer 01082) 34

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2003 | | pagina 38