d-Limburg /esten van eb ik mijn rk te Wor- i Frankrijk mei 1940 tsland was lijkse och- ït te paard de grond laar de ge- ek. kregen om vas nu na- minarie. Ik ats die vol muur BE- int naar de r geen eed ik er toch 40 en 1941 de missie- Ie priesters ilp etc. Met man door een Duitse het hoofd- vroeg of ik mg verhaal u niet lang aarom dan tmsterdam. arop stond; Pater van Baarsen bij zijn vertrek naar: Kumasie, Gold Coast (W.A.) R. C. Mission. Februari 1946 'een Duitse soldaat kan alles.' Dus zei ik; 'wat betekent dat dan?' Hij werd me toch kwaad!! Draus Duits voor ERUIT). Mijn zus - de moeder van mijn nichtje - was behoorlijk van streek omdat ik niet aardiger tegen hem was geweest. Dus zei ik tegen haar: ik ga naar Amsterdam en zal wel zien wat er gebeurt. Nou dit is interessant. Ik nam de trein, arriveerde in Amsterdam en ging naar een van de grachten waar hun hoofdbureau was. Daar aangekomen - en dit is het ra re - heb ik eindeloos gevraagd waar het desbetreffende bureau was maar niemand wist het, zelfs een paar politieagenten niet. Uiteindelijk drong het tot me door: natuurlijk, sufkop, ze willen het je niet vertellen, omdat ze den ken dat je voor de Duitsers werkt, dus uiteindelijk zei ik: 'pardon, mijnheer, ze hebben mijn nichtje en haar man gevangen genomen en ik probeer ze er uit te krijgen;' waarop de man zei: 'waarom zei je dat dan niet meteen, het is daar en hij wees naar de overkant.' Daar praatte ik met een hoge piet en het bleef hetzelfde verhaal: ze zouden gauw weer terug zijn. Nou moest ik weer terug naar Nijmegen en na ongeveer een maand belde ik mijn zus: geen nieuws. Ik zei: 'ik stuur een brief.' Zij zei: 'wees voorzich tig.' Ik herinner me niet meer aan wie ik de brief heb geadresseerd; ik schreef gedeeltelijk het verhaal hierboven op en dat mijn nicht thuis moest zijn om dat ze hard nodig was op de boerderij en dat Hitier het er niet mee eens zou zijn dat ze voor niets werd vastgehouden. Ik maakte er een pittig epistel van. 25

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2003 | | pagina 27