n van het Museum "In 't Houten Wi Van de voorzitter, Museuï Bulletin yf -- ,a. Al weer een nieuw Chronyke waarbij ik maar juist op tijd mijn tekst heb ingeleverd. Maar dat heeft ook positieve kanten want met name over het onderwerp collectie-uitbreiding kan ik u daarom het laatste nieuws melden. In voorgaande jaren schreef ik steeds dat het museum-seizoen was afgesloten. Maar dat geeft de werkelijkheid niet meer goed aan. Het tentoonstellings-seizoen is afgesloten maar de activiteiten in het museum gaan gewoon door. Eind november hebben wij traditiegetrouw de bijeenkomst van het bestuur met alle vrijwilligers van ons museum. De werkzaamheden voor het nieuwe museum vragen van het bestuur en de vele vrijwilligers, die ons daar op voortreffelijke wijze bij helpen, veel tijd en staan een winterslaap niet toe. De galerij en de expositieloods zijn qua ruwbouw nagenoeg voltooid en worden nu verder afgewerkt. Daarna kan het werk aan het hoofdgebouw beginnen. De beide tentoonstellingen, 'Koninklijk onderscheiden', de kroon op het slibaardewerk en 'Kijk 'n kiek', van toverlantaarn tot wegwerpcamera zijn goed bezocht en leverde ook veel positieve reacties op. In aansluiting op het thema van onze hoofdtentoonstelling hebben kinderen van vier basisscholen van het Schermereiland foto's gemaakt van hun directe omgeving. In oktober was er een mini-tentoonstelling van deze foto's te zien in ons museum. Het was een prachtig resultaat en alle jonge fotografen zijn hun eigen werk komen bewonderen. 142

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2002 | | pagina 30