De Pinksterblom van Schermerhom reisd. En daar 'plijsterde hij in het midden van het dorp. Sagen wij van verre een aardig en voor ons ongewo ne pinxterblom die ons naderde... Vier fluxse jonge mijden, redelijk wel in de klederen. Ieder met een krans van bloemen om het hoofd. Dese vier droegen een burrie. Op welke burrie een vijfde jonge meyt stond, die seer aardig opgeschickt was. Ik telde om haar lijf 23 zilverde twijgen.... De pinksterblom zong en kreeg daar geld voor: 'sij hield in haar eene hand een zilver kommetje. In welke men het geit Iijde dat men aan dese pinxterblom vriende (vrijmaakte). Haar gesange waren geschoeyt na de boerse leest. De meisjes hielden het gezicht in de plooi, ondanks de opmerkingen die tegen hen gemaakt werden: dat mij nu wel het meeste verwonderde was dat die deruns die de pinxterblom verbeelde, na mijn gedachten soo van ontrent de 14 a 16 jaaren, haar soo ongemeen statig wist te houden. Dat sij niettegen staande men tegen haar soo wat boertig sprak, sij haar mond niet het minst tot lachen sette. Maar het alles statig aan hoorden. De regering Schoemaker schrijft dat de regering bestaat uit 'den schout en 8 schepe nen en 24 vroetschappen'Van de 24 vroedschappen komen er zeven uit Noord-Schermer en de rest uit Schermerhorn en Westmijzen. Twee uit Westmijzen. Van de acht schepenen worden er drie gekozen uit Noord- Schermer en vijf uit Schermerhorn en Westmijzen. 'Deselve schepenen met de 88

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2002 | | pagina 9