Huis" s Woudt de luseum. aal is een museum dag dat al al bedacht gedachten leden Cees em dat zijn Zoals u op bijgaande foto kunt zien deed zij dit op vakkundige wijze. Na het slaan van de eerste paal waren er een viertal toespraken: door mw. Oosterop, burgemeester van Graft - De Rijp, de heer Neef, gedeputeerde van de Provincie Noord-Holland, de heer de Wit, lid van ons Comité van Aanbeveling en door de heer de Jong, de architect van ons bouwplan. In hun woorden benadrukten zij het belang van ons verhuisplan en sprak men steun en waardering uit, voor nu en in de toekomst. Vervolgens kregen wij een cheque uitgereikt door de heer van der Sman van BP Energie Nederland. Met hun steun kunnen wij een viertal educatieve programma's maken waardoor wij ook de schooljeugd als bezoeker in het nieuwe museum kunnen gaan verwelkomen. De ruim 100 aanwezigen hebben daarna nog geruime tijd op geanimeerde wijze met elkaar van gedachten gewisseld. Als je nu op het bouwterrein komt ziet het er al geheel anders uit. Er is met behulp van damwanden een bouwput gevormd. Op twee zaterdagen, 20 en 27 april, is deze bouwput leeg gegraven. Een groep vrijwilligers, gecoördineerd door Jan Vos en gesteund door een door aannemingsbedrijf Woestenburg beschikbaar gestelde kraan met machinist, heeft dit op zorgvuldige wijze gedaan. Er kwam een oude waterput tevoorschijn: de onderste paar meter helemaal glad en rond, daarboven iets breder een rond gestapelde muur Museum bulletin 65

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2002 | | pagina 25