te hand van schrijven is er niet meer. Het blijkt dat hij een brief van de ge meente gehad heeft over de plicht om de straat sneeuwvrij te maken. Met onvaste hand schrijft hij terug: Ik deel ued. mede dat ik persoonlijk totaal niet aan z.g. sneeuwruimen kan doen. Wel treurig maar waar. Zelfs heb ik maar hulp nodig voor water halen en ook brandstof. Ik heb al weken dok tersbehandeling en kan werkelijk niets. En wie moet, of kan ik nu voor mij aanstellen! In mijn buurt zitten jonge mensen, och, het moest er niet toe komen, dat ik op 75 jarige leeftijd daar nog bericht over krijg. Maar de maatregel is zeer goed hoor! Als ik maar even kon, deed ik graag mijn portie". Het antwoord van burgemeester Driessen luidt: "De gezonden aanschrij ving vloeit voort uit de plaatselijke politieverordening en maakt het mij mo gelijk om bij excessen te kunnen optreden. Uiteraard kunnen we niemand dwingen het werk voor anderen te doen. We weten dit en we houden daar rekening mee. In feite moest het niet nodig zijn de mensen op hun plichten te wijzen, maar die noodzaak blijkt maar al te dikwijls te bestaan". 1 Mei 1963 overlijdt IJsbrand. Hij overleefde Rijntje (f 1960), en Dirk (f 1961). En was een einde aan een werkzaam en zorgzaam leven gekomen. Ze waren altijd erg dankbaar voor de zorg die mijn moeder aan hun be steedde. Vaak zeiden ze dan-, als wij er niet meer zijn is het huis voor jou. Na het overlijden van IJsbrand bleek dit inderdaad zo te zijn. Mijn vader was toen al ziek en zou nooit meer het werk op de boerderij kunnen doen. En zo kwamen wij een jaar later op A 48, later Noordeinde 13 te wonen. M. Hoek Stompetoren Bronnen: Jan Molenaar Pz., Regionaal Archief Alkmaar: Zuid-en Noordscher mer en eigen herinneringen.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2002 | | pagina 16