O ■UI DE TEREBINTH In Graft gegrift behoud van cultureel erfgoed: de zerkenvloer Onze actie tot het verkrijgen van steunbetuigingen van de inwoners van Graft voor behoud en restauratie van de zerkenvloer hebben we een tweede impuls gegeven met een huis aan huis folder onder het motief: "Graft kom op!" Deze folder hebben we verspreid op 16 oktober j.1. en tegelijk hebben we het actiebord aan het hek naast het raadhuis vernieuwd; nu in gele kleur roepen we, Graft kom op met je steunbetuiging. Na deze tweede opwekking aan de Grafters beschouwen we dit gedeelte van de aktie als gesloten en kunnen we de resultaten onder ogen zien. We gaan uit van het aantal bezorgde folders huis aan huis in Graft, Noord einde en de Graftermeer van 330 stuks. Aan steunbetuigingformulieren hebben we binnen gekregen; Graft, 99 huisnummers met 143 instemmende personen. Dat is 30 van de bezorgde adressen. De Rijp, 16 huisnummers met 19 instemmende personen. De omgeving (dorpen), 6 huisnummers met 6 personen. De betuigingen uit De Rijp met omgeving komen veelal van personen afkomstig uit Graft of met banden met Graft. Vanuit het hele land komen nog 13 formulieren. Wij zullen onze steunbetuigers op de hoogte blijven houden van de ont wikkelingen rond de zerkenvloer. Het doet ons deugd dat de eigenaar van de zerkenvloer en kerkmuur nu een officiële adhesiebetuiging heeft gestuurd. De kerkenraden van de her vormde gemeenten van Graft- De Rijp en Oost- en West-Graftdijk staan vol ledig achter onze actie. Bijzonder verheugd zijn we dat de vereniging "de Terebinth" contact met ons heeft opgenomen en ons al hun steun en deskundigheid heeft toe-gezegd. 113

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2001 | | pagina 5