Museum agenda T/m 28 oktober 'In vogelvlucht' een terugblik op 40 jaar tentoonstellingen T/m 28 oktober 'Pap, pis en andere potten', een vitrine vol Noordhollands slibaardewerk Zaterdag 6 oktober Instuifmiddag voor kinderen Vrijdag 12 oktober Lezing: De geschiedenis van de tas Tijd: 20.00 uur Plaats: Doopsgezinde Vermaning, Jan Boonplein te De Rijp Spreker: Mevrouw SA Ivo, conservator van het Tassenmuseum Hendrikje Na afloop is er gelegenheid de tentoonstelling 'Tassen door de eeuwen heen' te bezichtigen. Zaterdag 13 en zondag 14 oktober Weekendtentoonstelling 'Tassen door de eeuwen heen' in de achterkamer van het museum. Een tentoonstelling van houten schooltassen, damestassen en accessoires vanaf de zeventiende t/m de twintigste eeuw. Ze geven een goed beeld van de grote variatie in vorm, in materiaal en in versiering die de tas door de eeuwen heen heeft ondergaan. Zaterdag of zondagmiddag is mevrouw Ivo van 13.30-16.30 in het museum om bezoekers informatie en/of uitleg te geven over meegebrachte tassen, (zie nadere gegevens persbericht) Zondag 28 oktober Inloopmiddag slibaardewerk De heer Sjek Venhuis is die middag aanwezig om bezoekers informatie en/of uitleg te geven over meegebrachte slibaardewerk voorwerpen. Eventuele wijzigingen voorbehouden! Stichting Vrienden van het Museum "In 't Houten Huis" Dagelijks bestuur: Voorzitter: Adert Pilkes Ledenadadministratie: Neeltje Blokdijk-Pilkes, telefoon: 0299-672430 Het lidmaatschap geeft recht op het ontvangen van "Een Nieuwe Chronyke", het bijwonen van openingslezingen en gratis toegang tot het Rijper Museum en het Grafter Raadhuis. Minimum bijdrage 25,per jaar. Postadres: Postbus 44, 1483 ZG De Rijp. Bankrelaties: Fortis Bank rekeningnr. 84 35 91 684 - Rabobank rekeningnr. 35 69 28 969 Museum Bulletin 107

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2001 | | pagina 31