Bulletin van het Museum "In 't Houten Huis" Van de voorzitter, - V, •v l'-Vt?. Het is nu zondag 12 augustus, slecht weer, regen, de gehele dag. Geen hond zie je op straat. Voor het museum meestal een dag met een flink aantal bezoekers die ook lang in het museum blijven. Tevens een goede gelegenheid om op de laatste dag van mijn vakantie dit 'voorwoord' te schrijven. In deze vakantie een aantal musea bezocht waarbij de tentoonstelling Neêrlands Trots in het Stedelijk Museum Alkmaar, over de veelzijdigheid van de Noord-Hollandse polders, mij in het bijzonder trof. Een goed verhaal met een rijkdom aan voorwerpen met name ook van het verzorgingsgebied van ons eigen museum. Voor de inrichting van ons nieuwe museum biedt dit veel aanknopingspunten lijkt mij. Over de voortgang van het nieuwe museum kan ik u, helaas, nog niet melden dat wij zijn begonnen. Wat betreft de voorbereidingen van de bouw- en inrichtingscommissie zou dit nu wel kunnen maar de Thuiszorg heeft nog steeds geen nieuwe en passende huisvesting in De Rijp kunnen vinden. Met de tentoonstelling 'In Vogelvlucht' kijken wij nu terug op 40 jaar tentoonstellingen in het huidige pand aan het Jan Boonplein. Dit is echter niet de laatste activiteit in het museumseizoen. In september is er een lezing en zoals u in de agenda kunt lezen volgen in oktober dan de instuifmiddag voor kinderen, een tentoonstelling over 'tassen' en een inloop-middag slibaardewerk. In 1995 zijn wij voortvarend begonnen met de rubriek 'Uit de pen van. Eén voorwerp uit het museum kreeg extra aandacht door middel van een foto en een korte tekst geschreven door één van de vrienden van het museum. 89

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2001 | | pagina 13