In Graft gegrift, de kerk van Graft Cultureel erfgoed de zerkenvloer Na het verschijnen van de Chronyke in juni j.1. met de publicatie, getiteld "Het droevig Lot van Graft" over de toestand van de zerkenvloer en de kerkmuur, is er een aktie ontstaan om herstel te bewerkstelligen. Het bestuur van de Oudheidkundige Vereniging staat volledig achter deze aktie en wil er ook alles aan doen om herstel van vloer en muren te bereiken. De aktie beperkt zich tot nu toe tot het vragen van aandacht voor de toestand van de overgebleven vloer en muren en tot het verkrijgen van steunbetuigin gen van de Grafter bevolking. Wij zijn namelijk van mening dat de kansen op het behoud van de zerken vloer en de muren sterk zullen worden bevorderd als de bewoners van Graft dit willen en zich ervoor zullen inzetten. Verslag van de aktie. De Chronyke hebben we rond 13 juni met een begeleidende brief met uit leg en een verzoek tot steunbetuiging bezorgd op 28 adressen in de gemeente. Te weten aan de gemeenteraadsleden, de leden en het college van Burgemees ter en Wethouders, de politieke partijen, de vier scholen in de gemeente, de kerkbesturen, en de plaatselijke- en regionale pers. Hierop zijn 6 steunbetuigingen binnengekomen. De "Uitkomst" van 19 juni gaf een complete weergave van het artikel in de Chronyke, met foto. Het leidde ook tot een vraagstelling in de rondvraag van de gemeente raadsvergadering van 28 juni door de heer Bontekoe van de partij Gemeente belangen. De wethouder Rob Deckwitz antwoordt dat de kerk van Graft kan rekenen op de steun van het gemeentebestuur. Een interview met het Noordhollands Dagblad resulteerde in een groot ver slag over de aktie op 27 juni in het NHD van Purmerend en van de Zaanse edi tie. Op 28 juni hebben we een "Extra Editie voor Graft" van de Chronyke huis aan huis bezorgd in Graft en Noordeinde en later nog in de Graftermeer. To taal 360 stuks De laatste bladzijde van deze uitgave was een verzoek tot steunbetuiging: Naam en adres invullen en deponeren in de daartoe speciaal opgehangen brievenbus aan het hek van de kerk naast het raadhuis. Op 5 juli volgde een vraaggesprek in een uitzending van radio Noordhol land. Op 6 juli begon de aanmaak van het tekstbord voor de aktie aan het hek van de kerk: 86

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2001 | | pagina 10