Het droevig lot van Graft Onder deze titel is een tentoonstelling ingericht van foto's van de voor malige kerk van Graft. Zoals U ziet op de afbeelding van het affiche is deze fotoserie te bezichtigen in het raadhuis van Graft tot eind oktober van dit jaar. Behalve foto's zijn ook tekeningen van de kerk en van het dorp met kerk aanwezig. Het zijn er 8 stuks, te weten: 1De kerk, getekend door Pronk in 1728 2. De kerk in het landschap, ets van A. Zeeman, gepubliceerd in Noord hollandsche Arkadia, in 1732. 3. "Graft van vooren", tekening J. Stellingwerf, 1740 4. Graft, met de kerk en zeilbootje op de voorgrond, tekening van H. de Winter, 1744. 5. "Kerk in Graft', tekening van H. Tavenier, 1787. 6. "Graft 1789", gezicht vanaf de Globdijk, tekening. 7. Dorpsstraat met raadhuis en kerktoren, tekening van J. Buithuis, 1790. 8. Het raadhuis met de toren in zijn laatste vorm, tekening 1864. 9. Graft, gezicht vanaf de Globdijk, tekening H. Tavenier, 1792. (niet op de tentoonstelling) 10. De kerk van uit het zuiden met molen rechts achter, tekening onbekend, (niet op de tentoonstelling) De foto's zijn in groepjes verdeeld. 1. Het exterieur. 2. Het interieur. 3. De afbraak. 4. De grafzerken. Bijna al het foto-materiaal van het museum 'In 't Houten Huis' en van de Oudheidkundige Vereniging is hierbij gebruikt. Overigens is het goed te melden dat op de tentoonstelling geen originele foto's en tekeningen hangen maar reproducties. Sinds enkele jaren zijn we in het bezit van een bouwtekening "Bestaande Toestand van de kerk", getekend in april 1940. Deze bouwteke ning kunt u ook bekijken. De fototentoonstelling sluit mooi aan bij een publicatie over de geschie denis van de kerk in de "Chronyke" van december 2000. De titel van dit 37

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2001 | | pagina 5