installateurs komen traag binnen terwijl de tijd voortschrijdt. En de tijd gaat ons parten spelen, hetgeen we reeds merken. Het zal u niet onbekend zijn dat de prijzen stijgende zijn. Geef de dure huizen de schuld of de euro, het zij zo. Maar dat we duurder uitvallen dan we vorig jaar hadden gedacht bij het bepalen van ons budget moge duidelijk zijn. We hebben in overleg met de architect en de aannemer al enige meerkosten gecompenseerd door af werkingen of ingrepen te vereenvoudigen, maar de basis moet een bruik baar museum blijven. Kortgeleden is er een groepje van vijf vrijwilligers een dag bezig geweest in het voormalige Alkmaarse museum met het demonte ren van spanningrails welke in ons nieuwe museum goed bruikbaar zijn. In dezelfde lijn willen we nu een oproep doen aan de lezers van de Chronyke en alle anderen die het museum een warm hart toedragen om een daadwer kelijke bijdrage te leveren aan de restauratie en nieuwbouw van het muse um. Het moet natuurlijk geen riskante onderneming worden maar enkele werkzaamheden hebben we eruit gepikt die door vrijwilligers zouden kun nen gebeuren, n.1.: 1Het met aanwezige grond langs de buitenzijde aanvullen van de nieuwe kelder. 2. Het bikken van stenen, komende uit het bestaande pand, welke daarna kunnen worden hergebruikt. 3. Licht sloopwerk (steen en/of hout). 4. Het spijkervrij maken van bruikbaar sloophout uit het bestaande pand. 5. Het in de grondverf zetten van houten onderdelen. 6. Het schilderen van houten vloeren. 7. Het schoonmaken van het pand bij en na de oplevering. Het zijn relatief eenvoudige werkzaamheden die een flink financieel voordeel betekenen voor de begroting van het museum. We zullen sowieso zorgen voor deskundige (bege)leiding, zodat ook aan de veiligheidsregels wordt voldaan. U kunt zich 's avonds opgeven bij de bouwcommissie van het museum, telefoon 0299-673063, voor de werkzaamheden onder vermelding van een of meer nummers van de werkzaamheden en de dagen of uren dat u het beste uitkomt. Niet iedereen is tot deze activiteiten in staat, daar hebben we begrip voor, maar u kunt ook een andere bijdrage leveren in de vorm van geldelijk steun. Dat kan door storting op een van onze rekeningen bij: Fortis Bank rekeningnr. 84 35 91 684 of Rabobank rekeningnr. 35 69 28 969 t.n.v. Stichting Vrienden van Museum "In 't Houten Huis". Bulletin 73

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2001 | | pagina 41