Bulletin van het Museum "In 't Houten Huis" Van de voorzitter Op donderdag 12 april was er de zeer geanimeerde opening van het nieuwe museumseizoen en de fototentoonstelling 'Hart van Noord-Holland". Met een bijeenkomst in de sfeervolle Grote Kerk van De Rijp werd op deze dag ook het vervolg van het Cultuur Historisch Toerisme project gepresenteerd. Belangrijke doelstelling was hierbij het gebied op de kaart te zetten. Met het aantrekkelijke programma, de prachtige tentoonstelling en het gezellige samenzijn na afloop heeft een ieder zich bijzonder kunnen vermaken is mijn beeld. Voor het museum bestuur ook nuttig om weer eens zeer direct van gedachten te kunnen wisselen met de bestuurders van de provincie, diverse gemeentes, de waterschappen en andere verenigingen over onder andere de voortgang van het nieuwe museum. Naast het gebied is op deze middag ook het museum nadrukkelijk op de kaart gehouden. De fototentoonstelling in ons museum is tot stand gekomen met de samenwerking van het Rijksarchief in Noord-Holland, de stichting Provinciale Atlas Noord-Holland en de Provincie Noord-Holland. Getoond worden fraaie foto's van Reinhardt Herman Herwig (1878 - 1959) en Jaap Bijsterbosch (geb. 1951) van de Schermer, Beemster en Eilandspolder U moet dit zien!zou ik u bijna willen opdragen. Verheugd zijn wij ook- over de belangrijke aanwinst van 38 glas negatieven van met name West-Graftdijk en De Rijp. Een schenking van Floris Klinkhamer uit Grootschermer die de glasnegatieven al zeer lang in zijn bezit had. Hij is zich bewust van de bijzondere historische waarde van de glasnegatieven en heeft ze terecht toevertrouwd aan het museum. De 70 Museum

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2001 | | pagina 38