soms gaaf maar vaak verweerd en in meer of mindere mate beschadigd. De opgetekende begravenen zijn merendeels onbekend maar er zijn ook be kende namen bij. Namen die nog in onze dorpen en directe omgeving voor komen. Als bestuur menen we dat de inventarisatie moet worden uitgebreid met het fotografisch vastleggen van alle graven alsmede de daarop voorkomen de teksten. Voorts zou de inventarisatie pas compleet zijn als ook de ach tergronden van de overledenen zouden worden uitgezocht. Het bestuur zou het waarderen wanneer een of meerdere personen zich tot deze taak geroe pen voelen. Voorts is het als bestuur moeilijk om alleen maar uit oudheid kundig oogpunt te kiezen welke graven voor het nageslacht bewaard moe ten blijven, terwijl er wellicht mensen zijn die op genealogische of andere historische gronden goede redenen hebben een grafmonument in stand te houden of een speciale plaats te geven. We willen daarom eenieder oproepen om ook zijn of haar mening te ge ven over een of meerdere, of alle graven. Op de begraafplaats is een kennis geving van het voornemen van B&W aangebracht en zijn de desbetreffende graven met een (rood) kruis gemerkt of voor zien van bordje met de tekst "te verwijderen". Voor de goe de orde en omdat de graven anders moeilijk zijn terug te vinden laten wij onderstaand de lijst van de grafmonumen ten volgen: Graf 6/1 van Trijntje Spaarman, 1917 en Jacob Overberg, 1917. (foto: Fred Hoek) I

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2001 | | pagina 32