De plannen voor het gebruik van de Beetskoog enz. als bergingsgebied zijn nog steeds onderwerp van overleg. Eén van de opties is dat een kleiner gebied (de Schardammerkoog van 50 ha) als inlaatgebied gebruikt zal wor den gecombineerd met een nieuw gemaal in Schardam. Op de vergadering van de Commissie Watersystemen van Uitwaterende Sluizen van 21 maart 2001 sprak Pieter Groot onder meer het volgende in: 'de Schardammerkoog als gebied voor waterberging, aan te wijzen ingeval van wateroverlast, stelt in de praktijk niets voor. De bergingscapaciteit is voor een gebied als dat van de Schermerboezem totaal te verwaarlozen. On der de meest gunstige omstandigheden geeft het slechts een soelaas bij een overvolle boezem van 143 minuten. Of anders gezegd: het geeft alleen maar voor 2 uur en 23 minuten een peilverlaging van 5 centimeter in de boezem. Daarna is de situatie weer even belabberd als thans het geval is. En om bij het onderwerp te blijven.- het kost geld als water, of als u het anders wil for muleren, het is geld in het water gooien! Dit plan is landschapsschennis en biedt geen echte oplossing voor de al eeuwenlang slecht werkende Scher merboezem. Laat het waanidee levende berging geen waanbesluit worden. Ook ik ben van mening dat gekeken moet worden naar mogelijke tijdelijke opslag van water op die plaatsen waar het valt. Dus niet alles maar vol- Speketerspolder. Een retentiegebied (locatie G bij Oudkarspel), gemaakt door het waterschap Groot-Geestmerambacht 48

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2001 | | pagina 16