Bulletin van het Museum "In 't Houten Huis" Van de voorzitter, •r- Toen ik in het vorige bulletin aangaf dat 2000 een zeer belangrijk jaar voor ons zou worden had ik niet verwacht dat het tevens buitengewoon verdrietig zou beginnen. Met grote verslagenheid namen wij kennis van het overlijden op 17 maart j.1. van de heer Cees Woudt. Sinds de oprichting was Cees lid van het Comité van Aanbeveling voor een nieuw Rijper Museum. Maar ook daarvoor stond hij ons al vele jaren met raad en daad terzijde. Hij was lid van de initiatiefgroep, die in 1996 het idee van een nieuwe behuizing voor ons museum uitwerkte. Hij gaf ons waardevolle adviezen toen wij als museumbestuur van start wilden gaan met de uitwerking van onze plannen voor de verhuizing en de daarvoor benodigde fondsenwerving. Op basis van een van zijn adviezen hebben wij het Comité van Aanbeveling in het leven geroepen. Zijn persoonlijke bemiddeling heeft er voor gezorgd dat wij in een aantal gevallen een positieve reactie kregen op een verzoek voor financiële ondersteuning. Ook liet hij door zijn eigen bedrijf, kunstdrukkerij Mercurius, voor onze actie 'Club van Honderd' honderd bijzonder fraaie herdrukken maken van een oude kaart van Uitwaterende Sluizen. Cees wilde steeds op de hoogte gehouden worden van onze vorderingen. Die gesprekken met hem waren altijd genoeglijk maar bovenal verrijkend. Met zijn innemende en warme persoonlijkheid wist hij ons steeds te inspireren. Enthousiast, kundig en met visie heeft hij aan de opbouw van ons museum meegewerkt. Daarvoor zijn en blijven wij hem dankbaar. 78 Museum Bulletin

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2000 | | pagina 30