Een uitnodiging voor de CLUB VAN HONDERD Hierbij willen wij u informeren over de CLUB VAN HONDERD van museum 'In 't Houten Huis', het in De Rijp gevestigde 'Museum voor het Schermereiland'. Omdat de beperkingen van de huidige locatie te knellend werden, heeft het museumbestuur een plan uitgewerkt voor de verhuizing naar het voor malige weeshuis aan de Tuingracht van De Rijp. Om dit plan te verwezenlijken, zal er nog heel wat werk verzet dienen te worden. De plannen voor de verhuizing zijn immers nog niet definitief en de vergunningen zijn nog niet verleend. Ook is de financiering nog niet helemaal rond. Wat is er ai gebeurd Toch is er in de afgelopen periode al zeer veel gebeurd. Om te beginnen is er een breed draagvlak ontstaan, ook in de politiek, voor de verhuizing en aanpassing aan de hedendaagse eisen van ons kleine, maar unieke museum. Architectenbureau Cornelis de Jong uit Midden-Beemster heeft een ont werp voor de nieuwe locatie gemaakt, waarin allerlei technische eisen zijn verwerkt. Daarbij kon de geheel eigen sfeer van ons museum bewaard blij ven. Technisch is het mogelijk om in oktober 2000 te beginnen met de bouw- en verbouw-activiteiten. De gemeente Graft-De Rijp heeft inmiddels toegezegd dat zij in belang rijke mate bij wil dragen in zowel de verhuiskosten als de exploitatiekosten van het nieuwe museum. Daarnaast zijn er ook belangrijke toezeggingen gedaan door de Gedepu teerde voor Cultuur, de Fulford Foundation en de Stichting VSB Fonds Beemster. De brede bekendheid en de goede reputatie van Museum 'In 't Houten Huis' hebben zeker bijgedragen aan de bereidheid om die toezeg gingen te doen. Wat moet er nog gebeuren Maar er moet nog meer gebeuren. Van de benodigde f 3.500.000 is in middels het overgrote deel - f 2.950.000 - toegezegd. De Gedeputeerde voor Cultuur, de heer Neef, verbond aan zijn toezegging wel de voorwaarde dat het museum zelf voor november a.s. voor de resterende f 550.000 zou zorgen. Het museumbestuur verwacht in de komende maanden van instellingen, fondsen en bedrijven een aanzienlijk deel van dit bedrag bijeen te krijgen. bulletin 151

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1999 | | pagina 35