nt met die n aan de lie parallel angegeven ren. aruikt. Zo /ondel) en ;pel, kiosk ïw een ge- is grappig. verschijn- ge cultuur genoemd, nte dan de nmaal be- r Deckwitz De feestelijke kaart toont de noordkant van De Rijp in 1999 ter hoogte van Rechtestraat 74. Tot 1943 woonde in dit huis jac. Lub. Van 1943 tot 1954 de weduwe Lipsius. Van 1954-1984 Gerrit Lub, typograaf bij drukkerij Van Raven. Vanaf 1989 is Cees de Gooijer eigenaar en bewoont het pand met zijn gezin. In 1795, in een ver verleden dus, was Vroon de eigenaar, in 1802 zijn schoonzoon Gerard joan van Hoolwerff. Van Hoolwerff was toen president-schepen, zeg maar burge meester van De Rijp. Op een verpondingslijst uit die periode wordt gesproken van "huis, erf en pakhuis op de wal". Aan de Eerste Sloot heeft dus een pakhuis gestaan op de piek waar Cees de Gooijer afgelopen jaar een Kapberg heeft gebouwd. Inderdaad trof hij funderingsresten aan die duiden op het verdwenen pakhuis. Ik zei zojuist "kapberg", maar is dat wel de goede benaming voor het gebouw van twee verdiepingen, met piramidaal dak en met vensters aan diverse zijden Moeten we het eigenlijk niet een luchthuis noemen Of klinkt dat te protserig Hoe dan ook, het is een mooie houten verschijning op de foto, met het noordelijk dakschild besneeuwd, ervoor wanhopige boomstronken aan de wallekant en met op de achtergrond de Damtoren. Een prachtplek. Toptien naar kadastraal inkomen De Rijp Jan Boon jr koopman De Rijp f 1.234, - Wijnand Boon koopman De Rijp f 940,- G.J. van Hoolwerff vrederechter De Rijp f 861,- Aldert IJsbr.de Wit koopman De Rijp f 832,- Reijer Groot koopman De Rijp f 748,- Dirk Bek koopman De Rijp f 606,- Aris Pauw schilder De Rijp f 515,- W.J. Grippeling koopman Nieuwer Amstel f 489,- 135

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1999 | | pagina 19