Schenkingen, legaten en de fiscus aan bloemtegels, gerangschikt naar de Latijnse benaming van de bloemen. Het laatste bevat korte biografieën van natuurwetenschappers en grafici van botanische prenten. Het boek is bestemd voor de professionele groep van tegeldeskundigen en verzamelaars van tegels en liefhebbers van botanische prenten. Wilt u het boek boek inzien of lenen dan kan dit bij de beheerder van het museum, Jenny Mulder. Tel: 0299-671 286 Neeltje Pilkes Dat ons museum voor zijn voortbestaan in belangrijke mate afhankelijk is van subsidies, sponsoring en bijdragen van de vrienden van het mu seum is u ongetwijfeld bekend. Minder bekend is wellicht dat over schenkingen, die een bepaald bedrag te boven gaan, schenkings- of successierecht verschuldigd is dat al naar ge lang de hoogte/waarde van het geschonkene 40-70% van het geschonken bedrag kan bedragen. Het is daarom van groot belang dat ons museum door de belastingdienst thans is gerangschikt onder de categorie 'instellingen als bedoeld in artikel 24 lid 4 van de successiewet van 19561, een categorie waaronder -in het kort gezegd- kerkelijke, culturele en het algemeen nut beogende instellin gen vallen. Dit houdt niet alleen in dat thans i.p.v. bovengenoemde 40-70% het mu seum 'slechts' 11% recht verschuldigd is over schenkingen van één persoon, voorzover die in 2 jaar meer dan ca. fl 8.250.- bedragen, doch ook dat giften aan het museum gedaan voor de inkomstenbelasting als buitengewone lasten -binnen de daarbij gestelde regels- aftrekbaar zijn. Een belangrijke verbetering dus ten opzichte van het verleden en wel licht voor u aanleiding om het museum extra te gedenken, nu of t.z.t. bij het opmaken van een testament of codicil. O. Brunsting NB. Over de voorwaarden waaraan een codicil moet voldoen (o.a. geheel ei genhandig geschreven) kunt u in het museum informatie krijgen. 114 Museum

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1999 | | pagina 32