Agenda museum Een boekje open Tot 31 oktober de tentoonstellingen: De versierde gevel, van makelaar tot ooievaar. Een vitrine vol Noordhollands Slibaardewerk Zaterdag 2 oktober Instuifmiddag voor kinderen 'Maak je eigen gevelsteen' Tijd: 14.00 uur Plaats: Doopsgezinde Vermaning, Jan Boonplein te De Rijp Onder leiding van de keramiste Barbara Jonk uit Grootschermer. Uiteraard worden de gevelstenen weer tentoongesteld in een vitrinebak in het opkamertje van het museum. Vrijdag 15 oktober Lezing: Toen roken nog op de bon was. Tijd: 20.00 uur Plaats: Doopsgezinde Vermaning, Jan Boonplein te De Rijp Spreker: De heer F. Tymstra Zaterdag 16 en zondag 17 oktober Weekendtentoonstelling in de achterkamer van het museum Van pijpen, ta bak en ander rookgerei' Op zondagmiddag, tussen 3 en 5 uur, zal de heer Tymstra aanwezig zijn om bezoekers informatie en/of uitleg gegeven over meegebracht rookgerei. Eventuele wijzigingen voorbehouden! Bloemen op tegels in de Gouden Eeuw Van prent tot tegel is een prach tig geïllustreerd naslagwerk. Nederlandse tegels mogen zich verheugen op een toenemende belangstelling. Aan met bloemen beschilderde tegels is tot op heden weinig aandacht besteed. Het boek is opgedeeld in vijf hoofdstukken. Het eerste geeft een kort overzicht van de opkomst en bloei van de tegelindustrie in de Nederlanden. Het tweede gaat over de invloeden op de decoratie en het derde behan delt ornamenttegels. Het belangrijkste is het vierde hoofdstuk, dat is gewijd Bulletin 113

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1999 | | pagina 31