Wie zaten er toentertijd nu allemaal aan bij zo'n Feestmaal? In de eerste plaats de Leden van het Polderbestuur: Dr. Petrus de Sonnaville, Lid van de Staten van Holland, President van de Provinciale Commissie van Genees kundig Onderzoek en Toevoorzicht, Hoogheemraad van de Hondschbos- sche en Duinen tot Petten, Wethouder der stad Alkmaar en Dijkgraaf van de Schermeer; Jhr. Mr. Gijsbert Fontein Verschuir van Heilo, Oesdom en ter Coulster, Lid Legioen van Eer, Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, Lid der Eerste Kamer, Staatsraad/Burgemeester van Alkmaar, Dijk graaf van de Heer Hugowaard en de Egmondermeer, President- Hoofdingeland en President-Heemraad van de Schermeer (deze twee laatste functies bekledde hij ambtshalve als Burgemeester van Alkmaar); Jacobus Cornelis van de Blocquerie, Burgemeester van Hoorn, Hoofdin geland en Heemraad van de Schermeer; Dr. Leonardus de Sonnaville, Lector aan de Clinische Hogeschool, Heemraad van de Egmondermeer en Molenmeester Geestmerambacht; de volgende Hoofdingeland/Landbouwers van de Schermeer: Dirk en Jan Va der, Pieter Hart, Willem Cloeck, Jacob Swart (tevens Burgemeester van Oterleek), Maarten Kalis, Pieter Glijnis, Arie Konijn en Pieter Olij (tevens Burgemeester van de Noord en Zuid Schermer); vervolgens nog: Jacob Weldijk, Lid van de Staten van Holland en Penningmeester van de Schermeer en Adrianus Petrus de Lange, Notaris te Alkmaar, Lid van de Raad der stad en Secretaris van de Schermeer. Voorts waren uitgenodigd de Burgemeesters van de omliggende plaat sen en de meest vooraanstaande Leden van de Rechtbank van eersten aan leg van het Arrondissement Alkmaar. Om enkele namen te noemen: Dirk Waiboer Burgemeester van Oudorp, tevens Notaris aldaar; Nicolaas Sienes Burgemeester van Ursem en tevens Notaris te Schermerhorn; Samuel Cor nelis Simon Holland Burgemeester van Scher-merhorn; Bouwen Geel Bur gemeester van Graft, tevens Griffier van het Vredegerecht in de Rijp; Jacob Schoehuizen Burgemeester van Akersloot, tevens Notaris te Alkmaar; Mr. Jan Andries Kluppel, waarn. President van de Rechtbank te Alkmaar; en Mr. Pieter Buiskes, Officier van Justitie bij die Rechtbank. Tot slot willen we nog noemen de Dijkgraven van de Beemster resp. van de Uitwaterende Sluizen: Mr. Jan van Goor Hinlopen en Frangois Constan- tijn Willem Druyvesteyn, en de beide predikanten van de Schermeer: Ds. Leendert Cornelis van der Meulen van de Noord- en Ds. Johannes Pothof van de Zuid Schermer. P. Smit 94

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1999 | | pagina 12