itoonstelling Op het ene 'els. herkenbaar. Christus in lt afgebeeld: legerkamp, de boek der lahwe uit en van Assur s dan lijken.' derwerp: de ableaus zijn Purmer (l622),Wijde Wormer (1626) en de Heerhugowaard (1630) werden stappen gezet om de Schermer te bedijken. Aan bod komen het boerenerf, de Schermer erven in de 1 7de eeuw, grootmoeders erf in de 19de eeuw en er wordt een blik in de toekomst geworpen. Wat kunnen we met de gegevens van vroeger, nu en op langere termijn doen terwijl de stolp zijn oorspronkelijke functie grotendeels heeft verloren? Bij het inrichten van een erf gaat het vooral om de hoofdlijnen. Tips voor b.v. beplantingskeuze van de siertuin moet u niet verwachten. Dit is immers persoonlijk. Het Schermer erf is gekenmerkt door eenvoud en orde. Beschreven wordt de waarde van het erf voor het landschap, de cultuurhistorie en de waarde die de erfbeplanting heeft voor flora en fauna. Het boekje leest plezierig en de inhoud zal u wellicht creatieve ideeën opleveren voor de (her)inrichting van uw tuin of erf. Hebben wij uw belangstelling gewekt! Dan kunt u het boek inzien of lenen bij de beheerder Jenny Mulder.Tel: 0299-671286 De Rijp. Zij jan dit pand 'enny Mulder c. Zuivelbank ijenstichting RECHT AAN :n belangrijk r. Ook geeft ister (1612), Museum Bulletin Stichting Vrienden van het Rijper Museum "in 't Houten Huis" Dagelijks bestuur: Voorzitter: Aldert Pilkes Ledenadadministratie: Neeltje Blokdijk-Pilkes, telefoon: 0299-673589 Het lidmaatschap geeft recht op het ontvangen van "Een Nieuwe Chronyke", het bijwonen van openingslezingen en gratis toegang tot het Rijper Museum en het Grafter Raadhuis. Minimum bijdrage 25,per jaar. Postadres: Postbus 44, 1483 ZG De Rijp. Bankrelaties: VSB-Bank rekeningnr. 84 35 91 684 - Rabobank rekeningnr. 35 69 28 969 35 m

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1999 | | pagina 35