Nieuwe aanwinst Een boekje open Het Rijper Museum heeft naar aanleiding van de tegeltentoonstelling Vierkant aan de muur' twee kleine tegeltableaus verworven. Op het ene tableau staan bijbelse tafelen afgebeeld en het andere zijn randtegels. Van de vier bijbelse voorstellingen zijn er drie gemakkelijk herkenbaar. Uiterst links is de Kruisdraging verbeeld. Dan volgt de Doop van Christus in de Jordaan. De derde tegel toont een scène die niet zo vaak wordt afgebeeld: een engel daalt uit de hemel neer en zaait dood en verderf in een legerkamp. Dit is waarschijnlijk een illustratie van een passage uit het tweede boek der Koningen, hoofdstuk 19, vers 35: Die nacht trok de engel van Jahwe uit en hij doodde in de legerplaats van de koning van Assur honderdvijfentachtigduizend man: 's morgens vroeg lagen er niets dan lijken.' De vierde tegel heeft weer een veel bekender tafereel tot onderwerp: de priesters met de Ark des Verbonds. De tegels van beide tableaus zijn afkomstig uit het huis met De Arend in de Rechtestraat. De tableaus zijn geschonken door Mw. Mars-Ramkema uit De Rijp. Zij heeft als kind in De Arend gewoond en wilde haar herinnering aan dit pand graag in handen van het museum geven. Jenny Mulder In het kader van het 1 OO-jarig eeuwfeest, heeft de Rabobank Zuivelbank Alkmaar en Omstreken in samenwerking met de Boerderijenstichting Noord-Holland Vrienden van de stolp' het boekje RECHT TOE RECHT AAN uitgegeven. Het boekje schetst het verleden, heden en toekomst van een belangrijk stuk cultuurhistorisch erfgoed, het boerenerf van de Schermer. Ook geeft het tips voor bescherming en herinrichting. Het begint met een stukje geschiedenis. Pas na de Beemster (1612), 34 Muse

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1999 | | pagina 34