D: De Fulford Foundation steunt het Rijper Museum rk louten Huis' ooievaar aan gevels, permanent bijzondere windveren, avenlichten, relversiering nis. gevels in De is getoond, eringen die telling niet mi met een e Chronyke nny Mulder seum een rd-Hollands trine in de objecten uit f twee maal rkamer van ollectie van Vermaning, rdewerk wil nny Mulder. Museum je Fulford Foundation zal voor vele lezers nieuw zijn. Deze Foundation is een zgn. gesloten fonds dat educatief werk in de Filippijnen steunt en dat recent besloten heeft om zijn werkgebied uit te breiden tot musea in Groot-Brittannië en Nederland. Besloten werd om in ons land enkele kleinere musea financieel te gaan steunen. Daarbij zou het accent komen te liggen op publieksgerichte, educatieve activiteiten. In 1998 werden door de Foundation op basis van voordrachten van de provinciale museumconsulenten vier kleine Nederlandse musea geselecteerd. Het ging daarbij met name om kleinere musea, die een waardevolle collectie hebben, maar die zich wegens een gebrek aan financiële middelen moeilijk kunnen ontwikkelen. Tot onze vreugde was het Rijper Museum een van de uitverkorenen. Inmiddels zijn door ons een aantal projectideeën aan de Fulford Foundation voorgelegd. Op voorstel van de Foundation zijn enkele onderdelen naar een later tijdstip verschoven. Voor 1999 zijn de volgende projectideeën goedgekeurd: - Het laten maken van een globaal inrichtingsplan voor het nieuwe Rijper Museum. Mocht onverhoopt de verhuizing naar de Tuingracht niet doorgaan, dan zal veel uit dit plan ook bruikbaar zijn voor een herinrichting van het huidige museum; - Het maken van een Engels- en Duitstalige versie van de video 'Geschiedenis van Graft'; - De aanschaf van opbergmateriaal voor de collectie oude foto's van het museum; - De aanschaf van een nieuwe computer met de benodigde randapparatuur. Dit onderdeel is de eerste fase van een groter project waarin audiovisuele applicaties zullen worden ontwikkeld. Hiermee kan de bezoeker zich achter het beeldscherm actief verder verdiepen in de geschiedenis van het Schermereiland, meer informatie krijgen over bijzondere voorwerpen uit de collectie van het museum of zich voorbereiden op een wandeling door het dorp of een tocht door het landschap van de Eilandspolder. Ook in dit project gaat het dus om een uitbreiding van de service aan bezoekers. Op dit moment worden bovenstaande projectideeën in detail uitgewerkt, inclusief een begroting van de te maken kosten. Een precies bedrag is daarom nu nog niet te geven; duidelijk is wel dat het om vele tienduizenden guldens gaat. Het museumbestuur is de Fulford Foundation bijzonder erkentelijk voor haar toezegging, een toezegging die komt op een cruciaal moment in het bestaan van het museum. Leo den Engelse Bulletin 31

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1999 | | pagina 31