Nieuw fotomateriaal zaten 467 van deze 700 inventariskaarten ook daadwerkelijk in de computer. Bij het inhalen van de achterstand in de beschrijving hebben we hulp gekregen van de heren C. Mol, C. Booy, J. Kaptein en R. Aatjes. Zij namen ieder de beschrijving op zich van (een deel van) een fotomap. Een eenvoudige rekensom leert echter dat het nog minstens vijf of zes jaar zal duren voordat het thans reeds aanwezige materiaal zal zijn beschreven en ingevoerd. Daar komt bij dat OHV en Rijper Museum hebben afgesproken, dat de OHV de gezamenlijke fotoverzameling van vereniging en museum zal gaan beheren. Dit houdt in dat er in de komende jaren ook ruimte dient te worden gemaakt voor het verwerken van het museummateriaal (minimaal 400 foto's en 400 repro's). Het zal duidelijk zijn dat er nog een hoop werk te doen valt. Omdat het om boeiend werk gaat, hopen we nog enkele vrijwilligers bereid te vinden om dit werk gezamenlijk aan te pakken. Het gaat om een of twee dagdelen per week. Intussen komt er gelukkig ook veel nieuw materiaal binnen. In 1997 ging het om 220 repro's, 53 originele foto's, 3 negatieven en 3 prentbriefkaarten. In 1998 ging het om 58 repro's, 82 originele foto's en 3 prentbriefkaarten. Wij zijn bijzonder blij met het grote aantal originele foto's, dat verworven werd. Origineel fotomateriaal is immers aanzienlijk aantrekkelijker en informatiever dan gereproduceerd fotomateriaal. Bijzondere vermelding verdienen enkele grotere series aanwinsten: schenkingen van de heer A.W. Hop, van de heer J. Koppen, van mevr. D. de Haan-Broekhuis, een serie van bijna honderd reproducties betreffende scheepswerf Voorwaarts', en een serie van vijftig reproducties van werk van vnl. Arie Spaarman. Dit laatste project leverde door de intensieve In een fraaie boerderij aan de Raadhuisstraat van Graft (nu nummer 41) woonde tot aan zijn dood in 1939 boer, amateur-historicus, mede-oprichter en bestuurslid van het historisch genootschap 'OudWest-Frieslanct, Pi ter Schuurman. Hij had de bijnaam 'Piet Antiek1 vanwege zijn verzameling oudheden. Deze foto van Schuurman's oudheidkamer verscheen, waarschijnlijk kort na de Tweede Wereldoorlog, in de broch ure 'De haard in ons volksleven'. Foto: Daan Voerman. OHV inventarisnummer 15771 22

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1999 | | pagina 22