Ter afsluiting Contributie 1999 Een zijlijn vanuit ons molenonderzoek naar de 'Caarte van de Noordeyndermeer en Zapmeer leverde gegevens op over de eerste druk in 1 708, de identificatie van een herdruk (1 757), de rol van het bestuur van de Noordeindermeer als opdrachtgever en die van de Amsterdamse drukkers Gerard Valk en Frans Houtuyn als vervaardigers van de eerste druk, respectievelijk de herdruk. Contact met de heer M.M.Th.L. Hameleers, conservator kartografie bij de Historisch-Topografische Atlas van het Gemeente-archief Amsterdam, resulteerde in de afspraak om een artikel te schrijven over vier oude kaarten van de polders Noordeindermeer en Sapmeer en daar bovenstaande gegevens in op te nemen. Er ligt intussen een gezamenlijk manuscript bij de redactie van Caert-Thresoor. Wij zijn de redactie van dit tijdschrift erkentelijk voor hun toestemming om een deel van het manuscript te mogen bewerken voor Een nieuwe Chronyke. Pieter Schotsman en Leo den Engelse Literatuurverwijzingen - Churchill, W.A., Watermarks in paper. - Amsterdam, 1935. - Hameleers, M.M.Th.L., Oude Nederlandse koperplaten met afbeeldingen van kaarten. In: Antiek 25 (1990) 241-249. - Heawood, E., Watermarks mainly of the 17th and 18th centuries. - Hilversum, 1950. - (Monumenta Chartae Papyraceae Historiam Illustrantia; vol. 1). NB: Voor de uitgebreide noten en verwijzingen naar de relevante literatuur- en archiefplaatsen wordt de lezer verwezen naar het bij de auteurs berustende manuscript voor Caert-Thresoor of naar het (naar verwachting) in dit tijdschrift te verschijnen artikel. Wij verzoeken de leden van De Oudheidkundige Vereniging die de contributie voor het jaar 1999 nog niet hebben voldaan, vriendelijk dit alsnog zo spoedig mogelijk te doen. U kunt het bedrag (minimaal 15,—) overmaken op rekeningnummer: 82 68 08 050 (VSB-Bank), of op rekeningnummer 35 69 06 957 (Rabobank). 10

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1999 | | pagina 10