Bulletin van het Rijper Museum "In 't Houten Huis" Van de voorzitter, r Hemelen. jen. e veld. t tot scherp rlaat. ij de warme terkou naar jmmer N.Zn. la de expositie "Gebruikt Aardewerk" Iwaarin het fraaie 17de eeuws gebruiksaardewerk uit de collecties Commandeur en Meijer werd getoond was er van augustus tot november de expositie "Vierkant aan de muur". In deze tentoonstelling werden de tegels van het Schermereiland getoond. Bijzonder waren hierbij de foto's van de authentieke, nog bestaande schouwen en smuigers van het Schermereiland. In september was er de interessante lezing van de tegel-deskundige mevrouw K. Lameris. De volgende dag was mevrouw Lameris aanwezig om de vele vragen van bezoekers te beantwoorden. Ook het beschilderen van tegels door kinderen was een succes en heeft mooie meesterstukjes voortgebracht. Die hebben thuis ongetwijfeld een ereplaats gekregen. De lezing van Martin Bijl over het restaureren van schilderijen was zeer boeiend. Ook heeft hij enthousiast op de zaterdag na deze lezing diverse bezoekers een deskundig advies kunnen geven over de restauratie van hun schilderijen. Gelet op de reacties van de bezoekers zullen wij volgend jaar opnieuw een of meer lezingen organiseren. Wij houden u hiervan op de hoogte! Het museumseizoen is ten einde. Dit betekent niet dat nu alles stilstaat. De groei van onze collectie, een piepklein depot, het ontbreken van een adequate werkruimte en onvoldoende toegankelijkheid van ons museum voor o.a. ouderen en gehandicapten zijn belangrijke redenen om te willen verhuizen naar een meer geschikt museumpand. Zoals u wellicht weet is het plan te verhuizen naar het Thuiszorg gebouw aan de Tuingracht. Veel energie en inzet vraagt dit. Onlangs is een eerste programma van eisen voor het nieuwe museum gereed gekomen. Dit leidt vervolgens weer tot een schetsplan van de 129

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1998 | | pagina 29