de slager, en agt oonschapen verkogt zijn aan Dirk Mulder voor 8 gulden 15 stuiver 't stuk, twee varkens en een seug, een mestkalf/ voorts huijsraad etc. waar van aan Zijn vrouw behoort twee kassen en wat rommelingh. 6. Of niet eenige tijd geleden sommige schapen van de gedet. gevonden zijn te loopen in het land van Willem Wigeringh, en dieswegens door dezelve Willem Wigeringh in het schuthok gebragt geworden? Zegt Ja. 7. Of de gedet. om die schapen uijt het schuthok te lossen geen boete aan de schout heeft betaalt? Zegt Ja. 8. Of hij gedet. op den 1ste deezer maand niet is geweest te Alkmaar? en van daar 's middags weer na Schermerhorn vertrokken? Zegt ja, 's namiddags te drie uuren uijt Alkmaar vertrokken te zijn. 9. Of hij gedet. die nademiddag aan de zuijdkant van de Noordervaart in de schermeer digt bij het minnemeerswegje niet heeft opgewagt de persoon van Willem Wigering. Zegt dat Willem Wigeringh hem agter op is komen rijden, maar dat hij hem niet opgewagt heeft. 10. Of hij gedet. Willem Wigering niet had zien zitten in de herberg aan de Schermeer kerk toe hij gedet. daar voorbij passeerde? Zegt Ja. 11. Of hij gedet. dus niet wist dat Willem Wigeringh die wegh die hij gedet. gong, ook moest passeeren? Zegt dat niet te weeten. Zegt nader zijn gedagten daar over niet te hebben laten gaan. 12. Of hij gedet. toen Willem Wigeringh aankwam rijden, bij de minnemeers weg hem niet aangesprooken heeft met deezen woorden? ben je daar dondersche schapenschutter? Zegt dat toen Willem Wigeringh aankwam rijden, hij gedetineerde gezegd heeft, daar heb je nu vrij wat aan gehad, dat jij mij het geld zoo uijt mijn gat gejaagt hebt, maar niet die woorden, ben je daar dondersche schapenschutter. 13. Of dit gezegde van hem gedet. door Willem Wigering niet beantwoord is met tezeggen laat mij gaan, de historie van de schaapen is al afgedaan, als je wat te zeggen hebt, moet je te Schermerhorn komen, dan zullen wij na de schout gaan, maar die schurfd is vreesd de roskam? Zegt ja of op die wijse, zegt nader, dat Willem Wigeringh gesegt

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1998 | | pagina 9