Een boekje open Van het Grafter Raadhuis Aangekleed gaat uit is een boek over streekkleding en cultuur in Noord-Holland tussen 1750 en 1900. Veel studie en fotomateriaal liggen aan het boek ten grondslag. Van de Noord-Hollandse kleding en sieraden uit de vorige eeuwen wordt een vrijwel compleet beeld gegeven. Naast een beschrijving van sieraden en kleding wordt ook een toelichting gegeven op het gebruik daarvan bij allerlei gebeurtenissen. Daarbij is ook een beschrijving van die gebeurtenissen. Welk ceremonieel kende men rond geboorte, huwelijk, dood, etc.. Welke kleding werd gedragen en wat was de functie? Zo vertelt hoofdstuk 12 over de kermis. De mens heeft ritmen nodig als werken en rust, inspanning en ontspanning om in een redelijke balans het leven aan te kunnen. Kermis gaf de mogelijkheid te feesten en zich te vermaken, zich mooi te maken. Vooral de jongeren kregen een kans elkaar op ongebonden wijze te ontmoeten. 1860 'het dansen van een meisje met een gouden oorijzer en jongens met een gouden horloge gebeurde in de ene herberg van het dorp en meisjes en jongens met zilveren sieraden in de andere herberg. Wilt u meer weten over kleding vanuit het dagelijks leven met zijn hoogte en dieptepunten dan kan u het boek inzien of lenen bij de beheerder: Jenny Mulder. Tel: 0299 671286. Neeltje Blokdijk Dankzij een oproep in de plaatselijke pers hebben zich vijf vrijwilligers gemeld, die nu al verschillende dagdelen in het Raadhuis hebben doorgebracht. We zijn heel blij met de uitbreiding van ons groepje, want een weekrooster maken is nu veel eenvoudiger. We hopen op veel bezoek! Rita Kaptein en Jessie Borstlap 98 Museum

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1998 | | pagina 26