Werf voor ijzeren scheepsbouw Bij Heijman vond hij echter niet die mate van zelfstandigheid en erkenning die hij gezocht had. Ook merkte hij dat Heijman de zakelijke risico's, die noodzakelijk waren om het bedrijf uit te breiden niet aandurfde. Om die reden zal hij gereageerd hebben op de navolgende advertentie in de Enkhuizer Courant van zaterdag 10 september 1921: "Notaris Nolet te De Rijp zal op Donderdag 6 October 1921, om 10 uur vm. in het Cate "Vischlust" te West-Graftdijk publiek verkoopen: Het ruim 50 jaren te West-Graftdijk onder de firma "R.K. Koppen en Zoon" gevestigde Timmer- en Scheepsmakersbedrijf, bijzonder goed in te richten voor ijzeren scheepsbouw en machinaal bedrijf, waartoe behooren groote hechtgebouwde Timmermanswerkplaats, met ruime berging voor materialen en houtwaren, Houtloods, drie Schuren, twee Scheepshellingen en groot terrein in directe open verbinding met het N.-Holl. Kanaal, benevens zeer gerieflijk in gericht Woonhuis met grooten Tuin en Kantoor. Het door dezelfde firma sinds jaren uitgeoefend Metselaarsbedrijf, waartoe behoort dubbel Woonhuis met groote Schuur, Erf en Opslag plaats, gunstig gelegen nabij het N.H. Kanaal, diverse Woonhuizen, Pakhuizen en Erven, ben evens ongeveer 36 goed onderhouden Platten (koepramen), zooals een en ander breeder om schreven is bij biljetten, welke verkrijgbaar zijn bij den Notaris, die nadere inlichtingen verstrekt. Het Timmer- en Scheepsmakersbedrijf met bijbe- hoorend Woonhuis zijn, desgewenscnt met inbe- frip der vaartuigen, inmiddels uit de hand te oop. Aanvaarding bij betaling 17 November 1921." Hoe de aankoop tot stand kwam, vertelt Theun zelf in zijn Herinneringen. Hij had die advertentie gelezen en vroeg zijn broer nou, heb je idee morgen met mijn daar naar toe te gaan op de fiets? Hij zei, wel ja dat doen we, maar waar is dat? 24

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1997 | | pagina 6