Bronvermelding - Een groot deel van de voor dit artikel gebruikte gegevens komt uit het resterend archief van "Voorwaarts', aangevuld met persoonlijke mededelingen van de heer en mevrouw Van den Beldt-de Jongh te Puim erend, de heer en mevrouw Van den Beldt-Kat te Alkmaar, oudpersoneelsleden de heren C. Bommer, D. de Jong, N. Smit en A. Taam, de heer en mevrouw Jantjes te West-Grafitdijk, de heer K. Kramer te Urk, mevrouw Maschhaupt te De Rijp, de heer C. Strijbis te West-Graftdijk, de heer S.Visser te De Rijp en de heer en mevrouw Westerweel te West-Graftdijk. De heren C A.F. Briefjes en G.J. Bakker van het Kadaster te Alkmaar hebben waardevolle adviezen gegeven bij het achterhalen van de kadastrale geschie denis van de werf en z'n omgeving. Drs.H.J.A. Dessens, conservator scheeps bouw van het Nederlands Scheepvaartmuseum te Amsterdam was zo vrien delijk om het manuscript kritisch door te lezen. De heer F. Laméris te Amsterdam stelde foto's van de smuiger uit de voormalige dokterswoning beschikbaar. De auteurs danken hen allen van harte voor hun medewerking en de door hen verschafte informatie en adviezen. Aanvullende gegevens over de panden die voor de uitbreiding van de werf gesloopt werden, zijn deels ontleend aan 'Oost- en West-Graftdijk in oude ansichten'. Informatie over de Doops gezinde Vermaning komt uit het Archief van de Doopsgezinde Gemeente, inv. nr. 16; The Mennonile Encyclopedia, deel II (1972) pag.562 en het artikel van C. Booy in Een Nieuwe Chronyke, 1 (1983) nummer 1, pag. 2. De gegevens over de bakkerij van Bruijn, de stoomzagerij van Koppen en enkele aanvullende gegevens over 'Voorwaarts' komen uit het Regionaal Archief (A Graft inv. nr. 1172, 1173) en het Kadaster, beide te Alkmaar. Herkomst afbeeldingen: T. van den Beidt (pag. 23, 30, 31, 35, 37, 41, 44), Rijper Museum (pag. 26), Kadaster Alkmaar L. den Engelse (pag. 28, 29), D. de Jong (pag.38), RA-Alkmaar (pag 46, 50), F. Laméris (pag .48). NB: Voor wie meer gedetailleerde informatie zoekt is bij de auteurs en in Het Rijper Museum een lijst aanwezig met alle beschikbare informatie over bouwnummers, opdrachtgevers etc.. 51

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1997 | | pagina 33