19 )reerden in gaderingen ehandeling vaardigen, in minder len die het i ter sprake ;geven niet kosten zou >esloten de te betalen, joskleurige rde gesteld :komen dat ht weer de im voor de hem voor nden. et plan hier liervoor de )S zelf wel esloten een te vragen 'as de zorg et speelveld errein was anden was, it er slechts een tweede sverkiezing bestaan uit neesteresse. irk Renooy irissen van pers- en Renooy en A.Smit, ding tijdens oefenwedstrijden onder de aandacht. Men zag de noodzaak in van een scheidsrechter op de oefenavonden om vooral de jongere leden op fouten te wijzen. In een eerdere vergadering was besloten op augustus (1920) een club-fietstocht te houden. Tegen de verwachting in was de deelname gering: slechts 12 personen. Wellicht doordat zich aanvankelijk het weer niet zo goed liet aanzien, maar dat werd beter nadat slechts een enkel buitje de tochtgenoten een schuilplaats had doen zoeken. De tocht ging over Alkmaar, Heiloo en Egmond-Binnen naar Egmond aan Zee en vandaar via het strand naar Bergen aan Zee. Men noteerde slechts één keer bandepech. Bij Bergen volgde een wandeling door de duinen en tegen de avond in Alkmaar aangekomen besloot men een bezoek te brengen aan de bioscoop. Daardoor werd het met het oog op de fietsers zonder licht wel wat laat, maar allen kwamen thuis zonder bekeuring, meldde de notulist. In de volgende weken de seriewedstrijden bij het Amsterdamse LUTO, waartoe de reis per stoomtram werd gemaakt. VIOS won er met 3-0 tegen Animo, maar verloor met 4-3 van LUTO II. Er zou de volgende zondag weer in Amsterdam moeten worden gespeeld, om de derde prijs, maar het weer was zo slecht dat men aanvankelijk besloot niet te gaan. Echter, tegen tien uur klaarde het op en ging een aantal spelers alsnog per fiets naar Wormerveer en vandaar per spoor naar de hoofdstad. Anderen gingen via Purmerend. Men zat echter nog nauwelijks in de trein of het begon weer te regenen dat het kletterde tegen de ruiten. In Amsterdam aangekomen vernamen de Grafters al spoedig dat het terrein was afgekeurd. De uitgestelde wedstrijd werd op 12 september gespeeld en door VIOS gewonnen met 2-1, zodat het Grafter twaalftal de derde prijs te beurt viel. "Geen slecht resultaat, daar we hadden moeten spelen tegen clubs wier speelwijze ons absoluut vreemd was", aldus de notulist. 26 September 1920 werden dan de medaillewedstrijden te Graft gespeeld, "ter ere van de op handen zijnde Grafter kermis". Het plan gelden te verkrijgen voor de aanschaf van de medailles was gelukt: "Mijnheer Noë te De Rijp verklaarde zich bereid voor het doel met een lijst bij enige personen rond te gaan. Spoedig was dan ook het nodige geld bijeen, zodat de verenigingen konden worden uitgenodigd", vermeldt het notulenboek. De uitgenodigde verenigingen waren KZ II, BEP II en LUTO II, die qua spelpeil gelijk stonden met VIOS I. Ook een zwakkere Stormvogels-combinatie werd uitgenodigd, tegen VIOS II te komen spelen om een medaille. KZ II bedankte echter omdat het nog zoveel wedstrijden had te spelen. In plaats ervan werd RODA II uitgenodigd. Vrijstelling van competitie werd echter niet verleend voor die dag, maar bepaald werd dat de wedstrijd VIOS I-RODA II voor de competitie zou gelden. Kink in de kabel leek een telegram, daags voor de wedstrijddag in Graft, waarin LUTO meedeelde niet te kunnen komen wegens verplichte competitiewedstrijd. Maar een gewijzigd wedstrijdschema voor het Grafter gebeuren kon worden uitgevoerd.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1996 | | pagina 21