18 Vios was geen lang leven besckoren De korfbalvereniging VIOS te Graft, waarvan we het bestaan memoreerden in de Chronyke van september jl. (pag 89-91), heeft steeds haar vergaderingen gehouden in "Het Grafter Wapen". De meeste onderwerpen van behandeling waren niet zo spectaculair dat ze een historische verhandeling rechtvaardigen. Andere geven een aardig inzicht in de manier waarop men in minder gestroomlijnde tijden een sportvereniging gaande trachtte te houden die het vooral van het eigen enthousiasme moest hebben. Zo werd in de vergadering van 29 juni 1920 het reiskostenprobleem ter sprake gebracht. Enige leden van het eerste twaalftal hadden te kennen gegeven niet te zullen meespelen als er niet gedeeltelijk vanuit de kas in de onkosten zou worden voorzien. Na lang heen en weer praten werd dan ook besloten de meespelende leden de helft van de reiskosten uit de kas terug te betalen, hoezeer A.C.Smit daar ook tegen was, gezien de niet al te rooskleurige financiële toestand, meldt het notulenboek. Echter, op 30 juli werd het vervoersprobleem wederom aan de orde gesteld door de heer Nico Hop uit West-Graftdijk. Hem was ter ore gekomen dat enige dames van het eerste twaalftal de volgende winter bij slecht weer de fietstochten niet meer zouden mogen meemaken. Hij stelde daarom voor de dames "ten koste van wat ook" mee te nemen. Het geschiktst kwam hem voor paard en wagen te huren. Dit werd door alle aanwezigen goed gevonden. Als tweede punt wenste Hop dat er voortgang werd gemaakt met het plan hier clubs te laten spelen om medailles. Als meest geschikte dag werd hiervoor de zondag van Grafter kermis gehouden. Het bestuur meende dat VIOS zelf wel in staat zou zijn één medaille beschikbaar te stellen. Er werd besloten een commissie te zenden naar sportliefhebbers om hun medewerking te vragen voor het verkrijgen van een tweede medaille. Een zaak die ook regelmatig terugkeerde in de vergaderingen, was de zorg voor het terrein en de speelattributen. De greppel die dwars over het speelveld had gelopen was wel gedicht maar de ongelijkheid van het terrein was gebleven. Daarin diende te worden voorzien nu de competitie op handen was, oordeelde de vergadering van 30 juli. Op 6 augustus werd er alweer vergaderd. Daarin de mededeling dat er slechts één twaalftal aan de competitie zou deelnemen, aangezien er voor een tweede team te weinig dames waren. Er werd ook weer een bestuursverkiezing gehouden, met als resultaat dat het dagelijks bestuur voortaan zou bestaan uit P.Bruin Pz., voorzitter, M.Prins secretaresse en B. Visser penningmeesteresse. Daarnaast de twaalftalcommissie, bestaande uit Nico Hop, Dirk Renooy (beiden uit West-Graftdijk), A.C.Smit en B.Visser. Commissarissen van materiaal werden M. Prins, A.Blaauw en N.Hop; de pers- en propagandacommissie zou bestaan uit P.Bruin Pz., A.C.Smit, D.Renooy en N.Hop. De wedstrijdcommissie: N.Hop, D.Renooy, A.Blaauw en A.Smit. Renooy bracht tijdens de rondvraag de noodzaak van betere leiding tijdens

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1996 | | pagina 20