Advertentiën 16 voor de handwerkles. Bij meester leerden we eigenlijk de hele houtbewerking: figuurzagen en gewoon zagen, timmeren tot en met schilderen toe. We maakten cactusstandaards, een boerenwagen, ja een complete boerderij met alle uitgezaagde dieren. Dat was al begonnen bij zijn voorganger, meester Borgward. Er is nog een foto waar al die spullen op staan. "We kregen geen gymles. Meester deed helemaal niet aan sport, maar in het dorp bestond al wel GSV, sinds 1923. Nee, gymmen deden we niet op school. We kregen wel zangles. Volgens het systeem do-re-mi-fa-sol, met cijfers. "Een karretje op de zandweg reed" en "Hoe zachtkens glijdt ons bootje", dat soort liedjes. Als we schoolreisje hadden, begonnen onderweg altijd een paar meiden te zingen. Dan moesten we meezingen. "Die schoolreisjes gingen per bus, van Van der Hoff uit Graftdijk. Drie kinderen op een bank, want de bussen waren toen niet zo groot als tegenwoordig. Waar we heen gingen? Naar Schiphol, herinner ik me van een keer. En naar Bergen, Bergen aan Zee en ja, naar Oud-Valkenveen natuurlijk ook. Ouwe Jan Poeser ging ook altijd mee. Hij was een man met een baard. Trouw elk jaar was hij er bij, met de mand met broodjes. "Een ander hoogtepunt was het sinterklaasfeest. Dan was het lokaal versierd. Maar of we dan, groot en klein, allemaal in een lokaal zaten, ...ik denk van wel, maar dat weet ik niet zeker. Meester was geen verenigingsman, geloof ik. Ik kan me niet herinneren dat hij in een of ander bestuur heeft gezeten. Wat ik me wel duidelijk herinner, was dat er altijd kinderen waren die meester van huis haalden. Die zaten dan al te wachten bij het bruggetje, tot meester naar buiten kwam. En het straatje, van de stoep naar het bruggetje, dat werd elke veertien dagen geschrobd door de dienstbode en mevrouw Van Stralen. Gele steentjes: schrobben, dan de dweil erover en inwassen met zand. "Toen meester weg ging, in 1938, werd hij opgevolgd door Piet van Os", aldus de herinneringen van Kees van Truijen. Op pagina 3, van het omslag, vind u nog enige krantenknipsels van de artikelen die meester Van Stralen heeft geschreven. Dankbetuiging. een of andere wijze medewerkten, om onzen Bazar te doen slagen. Het Bestuur van Fanfarecorps Hiermede betuigen wij onzen hartdijken dank, zoowel aan allen, die ons hun goede gaven schon ken, als aan degenen, die op de en Zangvereeniging „Graftdijk" Het Bestuur der Gymnastiekvereeniging Sport Staalt Spieren' Rijper Courant'11 augustus 1923

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1996 | | pagina 18