Bij meester Van Stralen leerde je timmeren 15 In het vorige nummer van de "Chronyke" reproduceerden we een bladzij uit het plakboek van meester Van Straalen. Hij was van 1930 tot juli 1938 hoofdonderwijzer aan de openbare lagere school te Grootschermer. Meester Van Stralen vervulde er tevens de functie van plaatselijk correspondent van de Alkmaarsche Courant, de Rijper Courant en De Drie Meren. Een van zijn leerlingen was onder anderen de oud-cafehouder Kees van Truijen. Hij vertelt: "Toen ik voor het eerst naar school ging, was meester Van Stralen er al. Maar ik ging natuurlijk eerst naar de eerste klas, bij juffrouw Stomphorst. Zij was in de kost bij Anna van Petten. Later kwam juffrouw Schipper. Meester van Stralen had de klassen Vier, vijf, zes en eventueel de zevende als die er was. Hij was een goede onderwijzer, maar streng. Ik zag er een beetje tegenop om bij hem in het lokaal te moeten zitten. Ik was niet zo'n geweldige leerling. Ik zeg wel eens: ik ben zeven keer voorwaardelijk overgegaan. Meester kon driftig uitvallen en als je het helemaal bij hem verkorven had, nam hij je bij de schouders en schudde je door elkaar. Hij had een dochter, Henny. Die ontzag hij ook niet in de klas. "Een van de aardige dingen bij hem was dat hij een complete timmerwerkplaats had in het derde lokaal. Daar gingen wij, de jongens, twee keer in de week een uur aan het werk, als de meiden naar de juffrouw gingen

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1996 | | pagina 17