78 Waarom koorde Cornelis Dekker kij de Slootens van Zuid- en Noord-Sckermer? Is er iemand onder de lezers van de "Chronyke" die mij meer kan vertellen over de familie Slooten uit Zuid- en Noord-Schermer? In het notitieboekje van mijn grootvader Cornelis Dekker staan er enkele gegevens over: Aagje Slooten 10 februari 1830 Maartje Slooten 10 oktober 1832 Jacob Slooten 6 februari 1836 Jantje Slooten 24 juli 1837 Luitje Slooten 30 januari 1838 Cornelis Dekker 16 februari 1847 De laatste is mijn grootvader. Hij was een "onecht" kind. Zijn moeder heette Aaltje Dekker, geboren 1813; vermoedelijk overleden 1868. Mijn grootvader Cornelis Dekker was toen 21 jaar. Hoe kwam hij zo in de familie Slooten terecht? Is hij daar "thuis gehaald" geweest, zoals men dat noemde? Ik heb ook het gegeven dat Jacob Slooten een der getuigen was bij de geboorte-aangifte van mijn vader. Wie weet er iets meer van? Annie Pauw-Dekker Gortershof, Zaandijk. Het raadsel van uw grootvader Dekker temidden van de Slootens was niet zo moeilijk op te lossen. U schrijft zelf dat hij "onecht" was en dat zijn moeder Aaltje Dekker heette. Welnu, deze Aaltje Dekker was ook moeder van de kinderen Slooten die u aan het begin opsomde. De vader van die kinderen was Dirk Slooten. Hij was de wettige echtgenoot van Aaltje, maar hij was op 33-jarige leeftijd overleden, op 18 november 1838, des morgens 4 uur. Hij was landbouwer van beroep en woonde in de gemeente Zuid- en Noord- Schermer, maar hij is ook watermolenaar geweest in de polder Schermeer, onder de gemeente Akersloot. Daarover straks meer. Dirk Sloten (zijn naam wordt in de overlijdensakte met één "o" geschreven, maar in die van de van de geboorte van zijn kinderen met twee) was een zoon van Luitje Slooten en Aagje Brasser, die inmiddels beiden waren overleden, in Zuid- en Noord-Schermer. Aaltje Dekker bleef dus met de reeds door u genoemde 5 kinderen achter. Haar beroep was "boerin", volgens de overlijdensakte. De aangifte van het overlijden van Dirk Slooten werd gedaan ter secretarie van Zuid- en Noord-Schermer door Albert Bakkum, 53 jaar, landbouwer en naaste buur, in gezelschap van Klaas van der Woude, 33 jaar, landbouwer en

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1995 | | pagina 8