ÜubfJeMunbtge vereniging dSvafUH (Rijp 30 DE ALGEMENE VERGADERING 21-3-78 HET BESTUUR IN FUNCTIE "De Uitkomst" 7.2.78. (gratis verspreid advertentieblad) Kennismakingsbijeenkomst dinsdag 14 februari in De Mieuwijdt, aanvang 19-30 uur Lje heer J.J. Schilstra spreekt over de geschiedenis van het Schermereiland, toegelicht met dia's. Daarna ruimschoots gelegenheid tot nadere informatie en onderling contact, ledereen is van harte welkom. Men kan zich tijdens deze bijeenkomst opgeven als lid, a 10,- per jaar. De commissie van voorbereiding. P.S. begin maart wordt een algemene ledenvergadering gehouden, waarin het bestuur wordt gekozen. Besloten werd, op de ledenvergadering vrije verkiezing te houden. Van de 13 kandidaten moesten er 10 gekozen worden. Wegens de grote toeloop van leden was besloten de vergade ring in zaal Oudejans te houden. De vereniging telde in de aanloopperiode al ruim 250 leden. Jan Oldenburg wist vele dorpsgenoten te overtuigen van de doelstellingen. Op deze avond werd het eerste bestuur van de vereniging ge kozen. Cees Mol, die deze avond leidde, gaf na de verkiezing een verdere uiteenzetting over de werkwijze van de OHVZo wilde men ieder jaar een excursie en een lezing organiseren voor de leden en medewerking verlenen aan het museum bij de voor bereiding van tentoonstellingen.' De eerste ledenvergadering werd besloten met de vertoning van drie films over Graft-De Rijp door de heren Jan Scholten en Siem Zomerdijk. 11 april kwam het bestuur voor het eerst bLjeen bij Martien Verkerk. De eerste jaren zouden de bestuursvergaderingen bij de bestuursleden thuis plaats vinden. Toen in november'83 de laatste bestuursvergadering in "huiselijke kring" werd gehou den, werd dit door de leden even plechtig herdacht. Men zag dit als een afsluiting van een periode waarop met voldoening werd teruggekeken.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1993 | | pagina 8