BIJEENKOMST IN DE WITTE EZEL 27 pen, dat naast het museum zou functioneren. Om verwarring te voorkomen zou de Stichting Oudheidkundig Genootschap De Rijp zijn naam moeten wijzigen. De nieuwe naam zou Stichting Rijper Museum "In 't Houten Huis" kunnen wor den. De samenstellers van de plannen wilden wel een nauwe band tussen de nieuw op te richten vereniging en het museum. Om deze band te waarborgen stelden zij voor dat twee leden van het museumbestuur zitting zouden nemen in het bestuur van de nieuwe vereniging. De nieuwe vereniging zou eigen statuten en een huishoudelijk reglement moeten hebben. Het was immers geen verlengstuk van het museum. Wel zou een doelstelling van de vereniging kunnen luiden: "De vereniging stelt zich ten doel het verlenen van steun aan het Rijper museum, beheerd door"Stichting In't Houten Huis" door: -Opsporing van voor het museum dienstige objecten; -Uitbreiding van de verzameling; -Geven van inlichtingen en adviezen in het belang van het museum. -Bevordering en verspreiding van de kennis van de ge schiedenis, folklore en bedrijfsleven in en om het Scher mereiland. Verder stelde de werkgroep voor, jaarlijks een deel van de contributie-opbrengst aan het museum uit te keren. Op 3 november deed het museumbestuur een schrijven uitgaan, waarin de donateurs werden uitgenodigd voor de overlegavond ter oprichting van een oudheidkundige vereniging. Het bestuur riep de donateurs op actief lid te worden van de nieuwe vereniging en hun donateurschap om te zetten in een lidmaatschap van die nieuwe vereniging. Ruim 30 geïnteresseerden kwamen 15 november naar De Witte Ezel. Daar werden de achtergronden en plannen uiteengezet.De op te richten vereniging zou zich gaan bezighouden met de historie van het Schermereiland. Een aantal mensen had te kennen gegeven een en ander te willen voorbereiden. Deze groep, de dames Terpstra en Zonneveld-Smelt, de heren Aten, Berkhout, Van Dongen en Verkerk, werd in de vergadering aangevuld met de heren Geusebroek, Mol, Visser, Oldenburg en

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1993 | | pagina 5