26 Het ontstaan van OHV Graft-De Rijp pei Binnen het bestuur van de Stichting Oudheidkundig Genoot- Om schap De Rijp (thans Stichting Rijper Museum "In 't Houten Gei Huis") ontspon zich begin 1977 een discussie naar aanleiding zoi van een notitie van Jan Kaptein en Jaap Berkhout. Deze noti- dei tie was een uitvloeisel vaneen vergaderingwaarin o.m.mevr. bar De Jong-Meyer de suggestie had gedaan, naast het museum een Om "Vrienden van het Museum"-vereniging in het leven te roepen. var var De financiële situatie van de Stichting was niet rooskleurig De Het jaar 1976 was afgesloten met een tekort. reg In hun discussiestuk brachten beide heren verschillende van ideeen naar voren om dit probleem op te lossen. Het museum- kun bestuur zou met het gemeentebestuur besprekingen moeten hou den over de taak en de functie van het museum in de gemeen te (o.a. in relatie tot het beschermd dorpsgezicht) in er mee samenhangende subsidiegelden. Men constateerde eveneens dat het museum de dorpsbewoners te weinig aansprak. En had het museum nu juist niet de doelstelling: "actieve bestudering van lokale historie, verzamelen en bewaren van gegevens en voorwerpen welke op die historie betrekking hebben..." Vanuit het museum zou een actieve donateurs- of vriendenver eniging moeten worden opgericht, die zich zou bezighouden met bovengenoemde doelstelling. Deze vereniging zou moeten Ver< bestaan naast de Stichting die het museum beheert. Het be- con stuur stelde zich voor dat deze vereniging zich in werkgroe pen zou bezighouden met diverse aspecten van de geschiedenis Zo dacht men aan een studiegroep lokale geschiedenis en ar- cheologie, een groep bouwgeschiedenis en ruimtelijke geschie- waai denis, een documentatiegroep en een werkgroep bodemvondsten ter en opbouw museumcollectie. Het Deze groepen zouden publikaties kunnen verzorgen. De op- naei brengsten zouden naar de museumkas vloeien. Üdr Tijdens de algemene ledenvergadering van 25 april 1977 werd Ruin aan Lucas Aten, Otto Brunsting en Jaap Berkhout de opdracht Ezel gegeven om plannen tot de oprichting van een oudheidkundige °P vereniging of genootschap voor te bereiden en uit te werken. hist Zij gingen aan het werk en kwamen tot een aantal voorstellen. kenn Zo wilden zij een oudheidkundig genootschap in het leven roe- groe aang

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1993 | | pagina 4