VERENIGING VIERT VERJAARDAG STORMVLOEDEN EN MENSELIJK FALEN DE VOORJAARSEXCURSIE 25 Dit nummer van ons verenigingsorgaan ziet er wat anders uit dan U gewend bent. Ook de inhoud is anders dan gebruikelijk. Die inhoud is ditmaal grotendeels samengesteld door de "ju bileumcommissie" en gewijd aan het 15-jarig bestaan van onze vereniging. De jubileumcommissie heeft ook de tentoonstel ling voorbereid, die van 3 april tot eind mei in het Rijper Museum "In 't Houten Huis" wordt gehouden. Het bestuur hoopt dat U in de gelegenheid bent die te bezoe ken in een van de weekends na nu. De tentoonstelling heeft als titel gekregen "Vereniging Viert Verjaardag", en geeft een indruk van de activiteiten die in de afgelopen 15 jaar aan de orde zijn geweest en waarvan het bestuur hoopt, die nog vele jaren te kunnen voortzetten, dank zij uw medewerking en uw belangstelling voor plaatselijke en regionale geschie denis. Op woensdagavond 28 april a.s. wordt in Het Rijper Huis de voorjaarslezing gehouden, aanvang 20.00 uur. Drs. H.T.M. Lambooij uit Schagen zal dan een inleiding houden over "Stormvloeden en menselijk falen". Dit onderwerp, toege licht met dia's, betreft o.a. de beruchte rampen zoals de St.Elisabeth-vloed en de Allerheiligenvloed, maar gaat ook in op de betekenis van de Hondsbosse Zeewering voor onze dagelijkse veiligheid. Zoals de titel aangeeft worden ook de fouten en tekortkomingen belicht die van menselijke kant zijn begaan bij het pogen de zee te weren. De heer Lambooij, auteur van "Getekend Land", heeft zich vo- rig jaar met zyn lezing "Het Noordhollands Landschap sinds de Ijstijd" in onze vereniging al doen kennen als een boeiend verteller. De aanwezigen van toen zullen stellig de kennis making met spreker en onderwerp graag voortzetten. Voor nadere mededelingen over de geplande voorjaarsexcursie verwijzen we naar pagina 42

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1993 | | pagina 3