Cursusavond Bond van Boe rinnen e.a. Plattelands vrouwen Uit Hoogcarspels Rijper Courant van 9 maart 1940: Burgeriyke stand.. Nadrak verboden. DE RIJP. geen aangifte GRAFT. Ondertrouwd: Petrus Hof, 29 jaar, te Egmond-blnnen en Catharlna Geer- trulda Bommer, 23 jaar, te Graft. ZUID- EN NOORDSCHERMER. Geboren: Ulbe, zoon van J. Bergsma en T. Schipper. BEEMSTER. Geboren: Anna Elisabeth Josephlne, dochter van P. J. Beers en van M Felisiak. Cornells Wlllebrordus Joseph, zoon van J. J. Bijman en van M. Ootes. Ondertrouwd: Klaas Schoone. 27 jaar en Catharina Greta van den Broek, 25 jaar. GEMEENTE DE RIJP. Bevolking van 29 Feb. tot 7 Mrt. '40 Vertrokken personen: Hendrlka j. C. van Soest, van Tuin buurt 399, naar Oudorp N.H. A. M. Peters, van Rechtestraat 44, naar Benningbroek. Verhuizing binnen de gemeente' W. L. de Vlieg, van Vlaander 302, naar Tuinbuurt 405. P. Schouten, van Tuinbuurt 421, naar Rechtestraat 44. Vrijdag 2 Maart vergaderde de Bond van Boerinnen e.a. Platte landsvrouwen, wederom in Hotel „De Eendracht" aan hetOosteinde alhier. Mw. de Rijke—Poppe zegt in haar openingswoord, dat er in langen tijd niet vergaderd Is. De koude-periode is daar niet vreemd aan. Tevens heet zij de spreek ster van dezen avond Mw. Wil- brennink uit Rotterdam hartelijk welkom en geeft haar het woord. Mw. Wilbrennink zal haar cur sus „Omgang met anderen" over 3 avonden verdeelen en stelt zich voor op dezen avond het eerste gedeelte „deaanlegdermenschen" te behandelen. De volgende keer zal zij het hebben over „de in vloed der omgeving" en daarna over „dat wat wij er zelf van kunnen maken". Met groote aandacht luisteren de aanwezige dames naar hetgeen de spreekster over haar onder werp vertelt. Na het vertrek van Mw. Wil brennink leest Mw. van Straten. Koolhaas de notulen van de vo rige vergadering voor. Deze wor den onveranderd goedgekeurd. Onder de vele ingekomen stuk ken is een schrijven van het Hoofd bestuur over het 10-jarig bestaan van de Bond in October a.s. Het ligt in de bedoeling hieraan een feestelijk karakter te geven. Een bezoek aan het nieuwe Ziekenhuis te Purmerend, het vertoonen van een film over de zoutwinning te Boekelo en een lezing over het opmaken van koude schotels, worden ter sprake gebracht. Verder heeft het bestuur een uitnoodiging ontvangen om de jubileumavond van Floralia te bezoeken. Het bestuur maant de dames, die de lijst voor Finland nog niet geteekend hebben, tof spoed aan

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1993 | | pagina 2