Schermerhom in het jaar 1924 44 22 Maart i Woensdag had een ernstig ongeval plaats. De heer C. Ton had een kar met mest naar het land gebracht. Bij het naar huis rijden op de Mijzerdijk werd hij eenklaps onwel, vermoedelijk door een zenuwberoerte, waardoor hij van de driewie 1de kar viel en zich ernstig bezeerde. De dokter achte opneming in het ziekenhuis noodzakelijk, waarheen hij nog diezelfde avond naar Alkmaar werd vervoerd. Nader vernemen wij, dat door fotografische opnamen de ernst van het ongeval zal worden geconstateerd. De nieuw gebouwde Gereformeerde kerk is zo goed als voltooid; alleen het verse schilderwerk is oorzaak, dat het gebouw nog niet in gebruik kan worden genomen. Het gebouw, zowel het inwendige als van buiten gezien, ziet er keurig uit en doet de architect en ontwerper, de heer W.J. Dirkmaat te Broek op Langendijk alle eer aan. 29 Maart Verslag van de uitvoering van de gymnastiekvereniging "Volharding" op Zondagavond j.1. in de Roede Leeuw. Ten overstaan van Notaris D. Kruimel te Oterleek werd Woensdagavond in 's Lands Welvaren van Jb. Koster alhier, ten verzoeke van de erfgenamen van wijlen mej. Wed. J. van Twisk, publiek verkocht: 1. Een huis met tuin, gelegen aan het Westeinde, kad. sectie C 577, groot 370 m2 2. Een huis met tuin, gelegen aan het Westeinde, kad. sectie C 675, groot 720 m2 Het eerste perceel werd gekocht door K. Benjamin voor ƒ.2632,-, het tweede door D. Plugboer, Schermeer, voor ƒ.3600,-. 5 April In de gemeenteraad is zonder hoofdelijke stemming besloten tot aansluiting bij het Provinciaal Waterleidingbedrijf. De rijksveldwachter F.G. Kok is m.i.v. 12 Mei a.s. overgeplaatst naar Echtenerburg (Fr.)

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1993 | | pagina 22