40 De OHV is aangesloten bij de A.W.N. en de Graaf groep Alkmaar. Het restaureren In 1983 kreeg de OHV de beschikking over de zolder in het Grafter raadhuis. Bij het indelen werd direct een restaura- tiehoek ingericht. Het tot dan toe opgegraven materiaal, dat op meer plaatsen lag opgeslagen, werd er naartoe gebracht, schoongemaakt en gesorteerd. Een voorwerp komt voor restauratie in aanmerking wanneer meer dan twee-derde deel ervan aanwezig is. Dan worden de breukvlakken goed schoongemaakt, waarna men de delen enkele dagen goed laat drogen. Het in elkaar zetten wordt gedaan met velpon, een oplosbare lijm. Als er later nog een deel wordt gevonden, kan zo'n fragment gemakkelijk worden toegevoegd. Ontbrekende delen worden met gips aangevuld. Daartoe wordt eerst van een compleet deel een mal gemaakt van was of klei. Deze mal wordt daarna tegen het ontbrekende deel ge houden, dat dan wordt volgegoten met gips. Met schuurpapier wordt dit gipsen deel goed in model geschuurd en soms bijge schilderd in de vereiste kleur. De restauratiegroep wilde vooral laten zien hoe de gebruiks voorwerpen er hadden uitgezien en daarbij zich de techniek van het restaureren eigen maken. Gedurende een lange periode is er door Pim Terpstra, Cees Mol, Cees Regensburg, Martien Verkerk, Neeltje Blokdijk, Joop Tijmens en Jan Vos wekelijks aardewerk gerestaureerd. Kolfslof die gevonden werd bij de opgravingen op het land van Bark. afmetingen: plm. 10 cm lang. 3 cm breed. 3 cm hoog.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1993 | | pagina 18