38 Contacten Museumbestuur De besturen van de Oudheidkundige Vereniging en Stichting Rijper Museum hielden regelmatig overleg. Beide besturen voe ren een eigen koers. Dit leidde een enkele maal tot een bij eenkomst van de dagelijkse besturen. Op zulke bijeenkomsten werden de standpunten toegelicht en afgestemd. In beide be sturen heeft wederzijds een vertegenwoordiger zitting. Zij on derhouden de contacten en doen verslag van de activiteiten namens hun bestuur. Naast de groei van het ledental, groeide ook het bezit van de Oudheidkundige Vereniging. In de begintijd van de vereni ging kwam het punt "collectievorming" regelmatig naar voren. De vereniging streeft niet naar het vormen van een eigen collectie. Voor vorming en conservering van een collectie is het museum de aangewezen plaats. De OHV schonk regelmatig of gaf in langdurig bruikleen voor werpen aan het museum (aardewerk uit opgravingen, sigarenma kersgereedschap, ANDO-vaandels, spandoeken). In samenwerking met het museum werden tentoonstellingen georganiseerd (o.m. aardewerk en de opgravingen op het land van Bark). DE GRAAFGROEP Een van de eerste concrete plannen bij de voorbereiding van de vereniging was een archeologische groep in het leven te roepen. Uit het bestuur namen Pim Terpstra, Arnold van Don gen en Jaap Berkhout zitting in de commissie. Jan Vos werd eveneens benaderd. De groep startte snel met graafwerk: bij Aad Blaauw en op het weeshuisterrein in Graft. In het najaar van 1980 hield men een "schervendag" in "De Witte Ezel". Jan Vos gaf uitleg voor een talrijk gehoor. Grotere opgravingen vonden plaats in 1981 (land van Bark) en in 1983 (terrein van "De Wegwijzer"). Vooral de laatste op graving leverde veel materiaal op. Diverse stukken kregen een plaatsje in het museum. Veel materiaal werd gesorteerd en geprepareerd voor restauratie. De graafgroep was niet elk jaar actief. Er waren perioden waarin het werk langere tijd stil lag. Maar diende zich een lokatie aan, dan riepen Pim Terpstra en Jan Vos de leden van de groep weer bijeen en werd het werk aangepakt. Zo stuitte men in 1987 achter het Grafter raadhuis op een fun dering en werden mooie "ruitertegels" gevonden.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1993 | | pagina 16