32 HET EERSTE BESTUUR: v.l.n.r. Jan Oldenburg, Cees Mol, Joep Zonneveld-Smelt, Hans Geusebroek, Jaap Berkhout, Liliane Elzinga-Lagaauw, Arnold van Dongen, Martien Verkerk, Pim Terpstra, Siem Visser en Cees Eyking. Op de eerste vergadering koos men het dagelijks bestuur:Cees Mol werd voorzitter, Joep Zonneveld-Smelt secretaris en Jan Oldenburg pennigmeesterLiliane Elzinga-Lagauw werd tot vice-voorzitter benoemd. Een aantal ideeen van de voorbereidingscommissie werd verder besproken. Zo stelde Mol voor een documentatiegroep op te richten. Daarin moesten enkele secties functioneren: -bouwkundige documentatie (o.l.v. C.A.Eyking), -foto-documentatie (M.Verkerk), -historische documentatie stambomen, kaarten, geluid (C.Booy) -agrarische documentatie (J.Blaauw). Nog hetzelfde jaar zou de documentatiegroep, in iets gewij zigde vorm, met Visser, Verkerk, Booy, Dijkhof en Ravensburg starten.Het jaar daarop startte de knipseldienst met Geuse broek, Zomerdijk, Bommer en Tromp. Voor de graaf groep werd besloten Jan Vos te benaderen. Pim Terpstra en Jan Vos zouden jarenlang deze groep coördineren. Het bestuur richtte de aandacht de eerste maanden op ver schillende gebieden. De werkgroepen werden opgezet, plannen gemaakt om de zerkenvloer van de Grafter kerk te inventari seren, en er werden een ochtend-rondleiding in de grote kerk tijdens de restauratie en een excursie naar museum Betje Wolff georganiseerd. Met het bestuur van het Rijper Museum werd afgesproken geza menlijk een jaarverslag te maken. In het najaar van 1978 besloot het bestuur deel te nemen aan de Nieuwjaarsreceptie. De stand van de Oudheidkundige Vere niging, gemaakt door Cees Eyking, was en is ieder jaar te zien op de nieuwjaarsreceptie, met telkens een ander onder werp of thema.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1993 | | pagina 10