voortaan één vrij gelag te geven. Mej. L. Smit vindt dat de gelagkaartjes niet goed verdeeld worden. Eén persoon zal voortaan de kaartjes houden en het bezorgde gelag betalen, uitsluitend voor hen die aan de tafel hebben plaats genomen. Pastoor heeft vernomen dat er mensen zijn teruggestuurd wegens plaatsgebrek. Pastoor vindt het jammer dat katho lieken worden teruggestuurd terwijl andersdenkenden wel een plaats hadden. Pastoor zegt toe voortaan in de kerk aan te bevelen dat alle katholieken een plaats zullen be spreken. Dan zal er van weigering geen sprake meer zijn met de uitvoering. 4 maart 1937. Besloten wordt de heer Groothuizen voor zijn moeite en opofferingen f 7,50 te geven. Alle leden zijn het roerend eens dat Groothuizen dit bedrag toekomt. 5 oktober 1937. De heer P. v. d. Gragt zou liefst geen ad vertenties meer zien in de Rijper Courant, daar de re censies doorgaans van nul en gener waarde zijn. De dames wensen eenparig verbetering van de kleedkamer. Er zal zoveel mogelijk voor worden gezorgd. Zal het waar zijn? 3 maart 1938. Mej. L. Smit vraagt inlichtingen omtrent de verpleeg ster srol, waarom zij die rol niet mocht vervullen. Haar wordt medegedeeld dat er een misverstand in 1 t spel was en om van dat geharrewar bevrijd te blijven, wordt besloten dat iedere speelster of speler die een rol te ver vullen krijgt, t zij groot of klein dat doet er niet toe, die rol zal moeten vervullen. Dan hopen we eenparig dat deze kous nu eens af is, voorgoed.' Verder wil mej. L. Smit uitsluitend katholieken in de zaal zien. Het bestuur heeft echter besprekingen met de gees telijk adviseur gehouden en zal zich daaraan houden. 4 oktober 1938. De heer Blokdijk (kastelein) vraagt of de leden die een rol hebben gekregen, a. u. b. op de repeti ties zonder uitzondering allemaal aanwezig willen zijn, want zoals het vorige winter is gegaan, zo kan het niet meer. Dan kunnen vuur en licht niet meer beschikbaar worden gesteld. Dan komt de heer Kaptein met een voorstel over boete heffen. Besloten wordt degenen die niet geregeld de repe titie bijwoont 10 cent te laten betalen en de laatkomers met 5 cent te straffen. Is er zoveel boetegeld bij elkaar, dat er een rondje van gegeven kan worden, dan wordt dit verdeeld onder degenen die een rol hebben gekregen. 1939. In februari hebben we de non-stop-revue "Wij zijn

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1990 | | pagina 9