Benedictus 70 jaar(2) perkt blijft, hoop ik maar dat het zandsteen zal blijven. Het past beter in het gevelbeeld van het raadhuis. F red Hoek Hieronder het vervolg van de geschiedenis van de toneel vereniging "Benedictus", die dit jaar 70 jaar bestaat. Maar eerst de aanvulling op het onderschrift van de foto, in de vorige "Chronyke". Volgens Henk Berkhout is de (staande) derde man van links zijn oom Kees Berkhout. Een andere melding betrof de derde en vierde (staande) van rechts. Dat zouden Jan Pijnappel (werknemer bij de fa. Sunder) en Jaap Groothuizen zijn. (Groothuizen werd in het onderschrift abusievelijk als derde van rechts aangeduid). Volgens deze bron zou de man met de snor geheel rechts niet Jan Obee zijn, maar Willem Smit Vaalzoon, broer van Lou en Alie Smit. Als het niet klopt, vernemen we het weer graag. Vermeldenswaard is ook dat de leden van het "herento neel" van Benedictus XV - de mannen op de betreffende foto dus - alleen een verzilverd insigne droegen, zoals hier afgebeeld. Gelet op het artikeltje over de Grafter toneelvereniging "Nieuwentijt" in de vorige "Chronyke" was het dus blijkbaar gewoonte dat der gelijke gezelscahppen zich met een eigen herkenningsteken tooiden. 24 september 1935. Besloten wordt de heren J. Beumer en J. Taam voor rekening van de kas vrij entree en buskosten met gelag te vergoeden om het stuk "Robbedoes" in Purmerend te gaan zien. 3 maart 1936. Mej. Woestenburg vindt de uitgaven te hoog voor de reis naar Pnrmerend, die door 2 heren onderno men werd om aldaar een uitvoering bij te wonen. Met de ze reisjes zal gestaakt worden, daar ze te duur worden voor de kas. In de rondvraag zou de heer Kaptein willen dat met de repetities aan de medesn^lenden één vrij gelagje gegeven werd, daar dit voorheen l de oud-leden ook te bezwaar lijk was. Besloten wordt 6 repetities aan de meespelenden

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1990 | | pagina 8