1 2 ke sportvereniging, in okrober 1931- Hij schrijft o. a; "Een terrein werd gehuurd van P. Bakker voor sport terrein. Een R. K. sportvereniging werd opgericht; het voetbalspel werd begonnen. De club sluit zich aan bij de Diocesane R. K. Voetbalbond. Deze pastoor nu vierde op 15 augustus 1 935 zijn zilveren priesterjubileum Zoiets was in die dagen een spectacu lair feest, met een intocht van de jubilaris in open lan dauer, welkomstwoord van de burgemeester aan de grens van de parochie (Sapmeer,. serenade van "Kunst na Ar beid", enz. In de "Nieuwe Purmerender Courant" (uitgave Nooys Drukkerij) dd. 24 augustus 1 935 werd uitgebreid aan dacht besteed aan alle feestelijkheden. De krant vermeldt daarbij een huldiging door de voetbalclub op zondag 18 augustus. "Bij het terrein stelden de jongens zich in twee rijen op en lieten zoo den jubilaris en genoudigden passeeren. waarna werd plaats genomen op de feestelijk versierde tribune, terwijl een zeer groote menschenmassa zich voor de tribune verzamelde om de huldigingsrede van den voorzitter van Reo, den heer G J Abels, te beluis teren. Deze liet het niet bij woorden en bood een stoffe lijk blijk van waardering aan, nl. een prachtige schemer lamp op standaard. Na het antwoord van den pastoor voerde ook burgemeester Van Staveren het woord Hier na speelde de fanfare weer een pittige marsch, terwijl Pastoor Goes den bal aan het rollen brengt voor den eerewedstrijd Reo I - Meervogels I Na afloop van de wedstrijd, die door Reo werd gewonnen, volgde de prijsuitreiking in café Lenferink, Reo ontving de beker, die door de caféhouder beschikbaar was ge steld. De troostprijs, een medaille, geschonken door den heer P de Rijke, ging naar Akersloot. Het is nu wel duidelijk. Op de foto als centrale figuur de jubilaris tussen de Reo-be s tuu r de r s bakker Abels en meester Put en burgemeester Van Staveren Het attri buut is gedefinieerd. Tot overmaat van bewijs zien we achter de jubilaris het priesterfeestencomité; voorzitter notaris Luyckx, secretaris J. Schokker en penningmees ter G. de Jong. Zo'n comité nodig je niet. uit voor het in gebruik nemen van een tribune.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1990 | | pagina 14