19 VAN DE KNIPSEEDIENST: Uit Eisma' s Rijper Courant van zaterdag 17 maart 1927 DE RijP. Dinsdagavond gaven de heer en mevr. Clinge Doo- renbos een liederen-avond in „de Eendracht". Alvorens een liedje gezongen werd gaf de spreker een uiteen zetting over den oorzaak waarvan het liedje zijn ontstaan ie danken had. Spreker deed dit op hoogst gezellige aangename wijze waar door de avond letterlijk omvloog. Onder leiding van den heer Oeorge de Bruin werd na afloop een goed geslaagd bal gegeven, dat er bij het in'flink getal opge komen publiek en nog enkele uren de prettige stemming inhield. QRAFT. Zaterdagavond gaf „Nieuwentijt* in café Visser een openbare uitvoering. De laatste jaren wag deze tooneelvereeniging door allerlei omstandigheden ge dwongen de werkzaamheden te staken. Thans kwam ze weer eens op de proppen en wel met het aar dige stuk „De Weduwe Hansen". We kunnen niet anders zeggen dan deze opvoering is allen mee gevallen de meerendeels nieuwe leden gaven blijk, dat ze zeer goed in staat zijn een stuk als dit goed te vertolken. De oude I leden, die reeds hun sporen in 't vak verdiend hebben, waren ook nu weer schitterend. Hun spel was af. Het publiek toonde zich 1 dan ook enthousiast over de goede vertolking van het sluk en het vlotte spel. De zaal was flink bezet. Bovengenoemde George de Bruin (uit Purmerend) was de man die menige Grafter, Rijper en Beemsterling de kunst van het dansen heeft bijgebracht, onder meer met aan de piano Aart Aar se, eveneens uit Purmerend en naderhand ook dansleraar. George de Bruin leerde zijn publiek de wals, de polka en de mazurka. Toen de tango zijn intrede deed en de dans- lustigen hem vroegen, hun die moderne dans ook te leren wilde George de Bruin niet bekennen dat hij niet in staat was daartoe, omdat hij zelf die dans nog niet kende. Hij redde zich eruit door te verklaren: "De Nederlandse bond van dansleraren heeft besloten de tango niet te onderwij zen, omdat men die niet zedelijk vindt". Mogelijk heeft' ie er nog achteraan gezegd: "Za' k maar zegge bevobeld", want dat was zijn stopwoord. De tango-anekdote is me indertijd verteld door Aart Aar se. George de Bruin was in 1952 mede-oprichter van de "Eer ste Purmerender Steenwerpersclub De Werpsteen". -CB.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1988 | | pagina 21