Zijn dochter Sijberigjen trad in het huwelijk met Fredrick Beets, een telg uit het redersgeslacht Beets uit De Rijp. In 1718 stierf zij in het kraam bed Zijn zoon Jan trouwde een dochter van de rijke koopman en reder Van Hoorn uit De Rijp. Allert Cornelisz. zelf behoorde dus ongetwijfeld ook tot de beter gesitueerden. Jan Allertsz. bezat parten (aandelen) in walvis vaarders en haringschepen, in de lijnbaan en taan- huis in Graft, landerijen en onroerend goed. Hij kreeg zes kinderen waarvan er drie in leven bleven, Aldert, Jan en Grietje. Grietje overleefde twee echtgenoten, Simon Beets uit De Rijp en Cornelis Taan, een reder uit Zaandam. In 1796 overleed zij kinderloos en liet haar zeer grote vermogen na aan haar broers Aldert en Jan, die samen de firma Aldert en Jan Boon vormden. Al eerder hadden de broers en hun zuster van hun vader geërfd. Het negotieboek van de firma Aldert en Jan Boon onthult een scala van activiteiten; zij hadden parten in walvisvaarders en haringschepen, dreven een bloeiende veehandel, waren mede-eigenaren van de lijnbaan de Poel, de zeilmakerij, de looierij en het taanhuis, handelden in kurken vloten, tonnen en kuipen, welke laatste onderneming zij hun "oude vaten negotie" noemden. Partijen touw werder naar Frankrijk, Curapao en Cadiz verscheept. In het negotieboek lezen wij hoe in 1782 de firma voor 850,deelneemt in een partij touwwerk aan boord van het schip Waasmunster gedestineerd naar Curaqao. De lading werd aldaar verkocht. Op de thuisreis echter werd het schip door de Engelsen (we zijn midden in de vierde Engelse zeeoorlog; genomen, naar Jamaica opgebracht en geconfisceerd. In 1783 moest de 850,als verlies worden ge boekt. - 60 -

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 1984 | | pagina 18